„Bóle fantomowe”, to druga książka Thomasa Engera z dziennikarzem Hennigiem Juulem w roli głównej, którą przygotowało Wydawnictwo Czarne. Zgodnie z zapowiedzią Wydawcy,książka powinna ukazać się 18 czerwca 2012r.

Kilka słów o książce…
Były egzekutor długów Tore Pulli zostaje skazany za zabójstwo dawnego znajomego. Sprawa jest czysta – wszyscy wiedzieli o konflikcie między mężczyznami, gdy na miejsce zbrodni przyjeżdża policja, Pulli ma na rękach krew, a badania wykazują, że szczęka ofiary została złamana w sposób znany jako „podpis Pullego” z czasów, gdy działał na granicy prawa. Mimo to Tore utrzymuje, że jest niewinny. Kiedy zbliża się termin apelacji, prosi o pomoc Henninga Juula, dziennikarza, który rozwiązał już wiele spraw kryminalnych. Ale wybiera go także z innego powodu. Pulli ma informacje, dla których Juul zrobi wszystko. Wie, co stało się w nocy, gdy zginął syn dziennikarza.

Kilka recenzji…

„Książka jest tak dobra, że czytelnik kończy ją z silną potrzebą sięgnięcia po kolejne tomy przygód reportera nawiedzanego przez duchy przeszłości”.
„Romerikes Blad”

„Henning Juul jest spokrewniony z Vargiem Veum Gunnar Staalesen i Harrym Hole Jo Nesbø: straumatyzowany i raczej niechlujny rycerz, który już dawno spadł ze swego białego rumaka”.
„Jyllands-Posten”

„Każda kolejna strona zamyka cię w żelaznym uścisku, z którego nie możesz i wcale nie chcesz się uwolnić. Świetna robota”.
Krimifan.dk

O autorze…
Thomas Enger (ur. w 1973 roku) studiował dziennikarstwo i historię. Przez dziewięć lat pracował jako dziennikarz internetowej gazety „Net¬tavisen”. W 2010 roku wydał debiutancki Letarg, który błyskawicznie stał się bestsellerem, a Engera okrzyknięto najbardziej obiecującym norweskim autorem kryminałów. Prawa do Letargu sprzedano do piętnastu krajów, a norweska wytwórnia filmowa 4½ zekranizuje wszystkie z planowanych sześciu powieści. Thomas Enger jest także kompozytorem. Mieszka w Oslo.
http://www.thomasenger.net/
Dodatkowe informacje o książce
Autor: Thomas Enger
Seria wydawnicza: Ze Strachem
Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Premiera: 18 czerwca 2012
Wydanie I, rok 2012
Format: 125×205 mm, oprawa miękka, foliowana
Liczba stron: 384
Projekt okładki: Łukasz Mieszkowski
Projekt typograficzny: Robert Oleś/d2d.pl
ISBN: 978-83-7536-377-7
Na podstawie:
Wydawnictwo Czarne
www.czarne.com.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 4 czerwca 2012 | Kategoria: Literatura, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , , ,