O tym filmie było głośno na długo zanim trafił na ekrany. I jak rzadko kiedy spolaryzował wyjątkowo ostro miłośników jednej z najbardziej dzisiaj znanych na świecie historii kryminalnych – trylogii MILLENIUM, której autorem jest szwedzki pisarz  Stieg Larsson.  

„Dziewczyna z tatuażem” , taki tytuł ma film, jest ekranizacją pierwszej części wspomnianej trylogii, zatytułowanej „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”. Film pod takim tytułem został już zrealizowany przez Szwedów 2009 roku, ale Amerykanie zmienili nie tylko tytuł, scenariusz również uzyskał inny wymiar choć „trzon” filmu pozostał ten sam.

Główna postać – dziennikarz Mikael Blomkvist, mający problemy po opublikowanym przez siebie artykule, szkalującym znanego biznesmena, rezygnuje z pracy w gazecie. Szybko zostaje zatrudniony przez Henrika Vangera, seniora bogatej i wpływowej rodziny, do zbadania rodzinnej tajemnicy, skrywanej na szwedzkim zadupiu. A że rodzina jest nieco „porąbana” szybko robi się ciekawie, ale i niebezpiecznie zarazem. Ale przecież większość z Was o tym, co się wydarzy, wie doskonale – w końcu kryminały Larssona należą do najlepiej sprzedających się książek na świecie.

Dlatego ani słowa więcej o filmie.

Zapraszam na indywidualne zmierzenie się ze szwedzkim kryminałem w amerykańskim wydaniu – film od dzisiaj, tj. 13 stycznia wchodzi na ekrany kin w Polsce.

Strona filmu
http://www.dragontattoo.com/site/

 
Na podstawie
www.filmweb.pl
 

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 13 stycznia 2012 | Kategoria: Film, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , , , ,