Tove Jansoon w Gdansku Z okazji 100. rocznicy urodzin Tove Jansson Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku oraz Wydawnictwo EneDueRabe zapraszają na wyjątkowy Dzień z Muminkami

W programie mnóstwo atrakcji dla małych i dużych wielbicieli Muminków

Dla dzieci:
Muminkowy świat – wyjątkowe warsztaty plastyczne poprowadzi Agata Półtorak, ilustratorka książek dla dzieci. Wspólnie wykonamy elementy tworzące magiczny świat Muminków

Dla dorosłych:
Muminkowa rodzina w dzisiejszych czasach – dyskusja z udziałem psychologa.
Jak obecnie wygląda i jak się zmienia „muminkowa” rodzina? Rozmowa o nowych rolach, ewolucji relacji w rodzinie jako całości i o miejscu w niej małego „muminka”

Dla wszystkich:
Co było potem? Książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi – czytanie przez aktorów Teatru Miniatura, Edytę Janusz-Ehrlich i Wioletę Karpowicz oraz wielki kiermasz muminkowych książek oraz gadżetów. Będzie to wyjątkowa szansa by obejrzeć i zakupić wszystkie wydane w Polsce muminkowe książki oraz gadżety prosto z fabryki Arabia z Finlandii (kubki, formy do ciasta i mnóstwo innych niespodzianek).

Całość wydarzeń uświetni wystawa o życiu i twórczości Tove Jansson, przygotowana przez Ambasadę Finlandii z okazji 100. rocznicy urodzin tej niezwykłej autorki, ilustratorki, malarki, rzeźbiarki.

START: godz. 16.00
WSTĘP: wolny
Zapisy na warsztaty dla dzieci oraz spotkanie dla dorosłych:
warsztaty@nck.org.pl
lub
edr@eneduerabe.eu
Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
sobota, 14 czerwca, godzina 16.00, Ratusz Staromiejski
Gdańsk, ul. Korzenna 33/35

Na podstawie
http://www.nck.org.pl/pl/wydarzenie/2211/dzien-z-muminkami#

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email