Lars Danielsson ( Szwecja ) – ten szwedzki, niezwykle popularny i uznany na świecie jazzman w Polsce również zyskał ostatnio sporo fanów, między innymi dzięki wspólnym koncertom z Leszkiem Możdżerem.
Zdjęcia z koncertu, który odbył się 28 listopada 2007r. w Fabryce Trzciny w Warszawie.

Esbjörn Svensson Trio to szwedzka grupa, które założycielem i liderem jest Esbjörn Svensson ( Szwecja ).
Od kilku lat podbijają klubowe sceny nie tylko w Europie. Ich koncerty wyłamują się stereotypowi grania 15-minutowych utworów w zadymionych klubach i klubikach. .
W Warszawie zagrali w Fabryce Trzciny 18 listopada 2007r.

Apocalyptica ( Finladia )Finowie, którzy połączyli dźwięki wiolonczeli z ciężkim, heavy metalowym z zaskakująco dobrym efektem.
Spotkanie z fanami, 03 listopada 2007,  EMPiK, Nowy Świat, Warszawa.

Rebekka Bakken , norweska kompozytorka, autorka tekstów i piosenkarka jazzowa, mieszkająca i pracująca na stałe w Wiedniu. Określana jest mianem wokalistki jazzowej ale jej muzyka to połączenie różnych brzmień: jazz i pop zabarwiony folkiem, nieobce są jej także brzmienia rhytm&bluesowe, rockowe i funky.
Zdjęcia z koncertu, który odbył się 27 października 2007 w Fabryce Trzciny w Warszawie.

Mari Boine ( Norwegia ) jest dzisiaj jedną z najwybitniejszych postaci „ world music ” oraz najbardziej znaną i podziwianą artystką na scenie muzycznej swego regionu.Wywodząca się z żyjącego na północy Norwegii ludu Saami wokalistka to jedna z największych osobowości na światowej scenie muzyki etnicznej. Śpiew w swoim ojczystym języku przeplata z tradycyjną formą szamańskiego gardłowego zaśpiewu zwanego joik, a jej koncerty odbiera się niczym muzyczny rytuał .
Zdjęcia z koncertu jakie odbył się w ramach III Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowania Kultur, Warszawa 2007

Spotkanie z okazji promocji książki pt. „Twarze” duńskiej pisarki Tove Ditlevsen ( Dania ).
Spotkanie odbyło się 12 września 2007r. w restauracji Antrakt w Warszawie.
Gościem była m.in. tłumaczka Pani Halina Thywe, prowadzenie: Bożena Kojro

Lars Danielsson Trio ( Szwecja ) i Cæcilie Norby ( Dania )
Lars Danielsson
Artysta ma reputację jednego z najwybitniejszych europejskich kontrabasistów. Jego nazwisko stało się bardzo popularne w Polsce dzięki współpracy z Leszkiem Możdżerem, z którym – dwukrotnie wystąpił na festiwalu Jazz na Starówce.
Cæcilie Norby
Wielokrotnie nagradzana na całym świecie. Dziesięciokrotnie nominowana do nagrody Grammy. W 1996, po sprzedaniu 70 tysięcy kopii płyty „My Corner Of The Sky” wybrana jedną spośród dziesięciu najpopularniejszych jazzowych piosenkarek świata.
Porównywana do Nancy Wilson, Dinah Washington i Arethy Franklin. Wszechstronnie utalentowana, potrafi zaśpiewać fusion, rock, jazz i operę. „Jest romantyczna, ekspresyjna, słodka, liryczna i surowa – jak to diva” Śpiewa fantastycznie, z rzadko spotykaną kulturą i elegancją.
Zespół wystąpił w składzie:
Lars Danielsson – wiolonczela, kontrabas
Jacob Carlzon – fortepian, keyboard
Xavier Desandre Navarre – perkusja
Gość specjalny: Ceacilie Norby – wokal

Caroline Henderson (Szwecja/Dania ), czarnoskóra piękność o duńsko – szwedzkich korzeniach, laureatka DANISH MUSIC AWARDS zajmuje wysoką pozycję wśród współczesnych wokalistek jazzowych. Jak opisują dzennikarze, Caroline Henderson obdarzona jest charyzmą Macy Gray, ekspresją sceniczną Grace Jones i wyobraźnią muzyczną Cassandry Wilson.
Wystąpiła 27 lipca 2007r podczas XIII Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce w Warszawie.
Zespół wystąpił w składzie:
Caroline Henderson – wokal
Christoffer Muller – fortepian
Jonas Berg – keyboards
Martin Andersen – perkusja
Anders Christensen – kontrabas

Anne Swärd ( Szwecja ), przyjechała do Polski w związku z promocją swojej ksiązki pt.: Lato polarne” . Spotkanie odbyło się 17 kwietnia 2007r. w klubie Plan B, w Warszawie.

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email