11 grudnia 2012, w siedzibie Towarzystwa Polska – Finlandia odbyło się coroczne spotkanie Bożonarodzeniowe połączone z loterią fantową, która od wielu lat odbywa się dzięki wsparciu i współpracy z fińskimi firmami. W tym roku, darczyńcami darów na loterię były: FINNAIR – fundator głównej nagrody w postaci biletu lotniczego do Helsinek, firmy FISKARS oraz RAISIO przekazały na loterię swoje produkty. Gościem Honorowym tegorocznych uroczystości był Ambasador Finlandii w Polsce Pan Jari Vilén.

7 grudnia 2012 w siedzibie starej biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się wykład mikołajkowy pt.:” Coraz bliżej święta, czyli jak dogadać się ze św. Mikołajem w jego ojczystym języku”. O tradycjach Mikołajkowych opowiadała Anna Buncler – Wiceprezes Towarzystwa Polska Finlandia. Organizatorem spotkania był Uniwersytet Otwarty UW.

15 marca 2012  w salonie BoConcept przy ul. Młocińskiej 5/7 w Warszawie odbyło się spotkanie inaugurujące nową kolekcję mebli i dodatków Ottawa zaprojektowaną przez Karima Rashida dla BoConcept. W niezwykle miłej atmosferze,  przy różowym winie i wyjątkowym zielonym poczęstunku zaprezentowano nową kolekcję Karima Rashida Ottawa zaprojektowaną specjalnie dla BoConcept. Prezentację poprowadziła dr Krystyna Łuczak-Surówka. Karim Rashid to jeden z najbardziej kreatywnych projektantów swojego pokolenia. Ponad 3000 projektów w produkcji, ponad 300 nagród oraz działalność w ponad 35 krajach tworzą jego legendę.

1 marca 2012r. w siedzibie  Zarządu Głównego Towarzystwa Polska-Finlandia odbyły się obchody Dnia Kalevaliczyli dnia tradycyjnie poświęconego kulturze fińskiej.
Podczas spotkania odbył się pokaz pierwszej części tryptyku filmowego opartego na fińskim eposie „Kalewala”, którego reżyserem jest  Stanisław Lenartowicz.  Projekcję filmu poprzedziło spotkanie z dr Łukaszem Sommerem, wykładowcą Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz tłumaczem języka fińskiego, który wprowadził gości w tematykę  Kalevali.

12 marca 2012r .w księgarni TARABUK  w Warszawie odbyło się spotkanie z Ole M. Hoystadem norweskim kulturoznawcą. Prof. Hoystad, który pracuje w Szkole  Wyższej w Telemarku jest autorem książki „Serce. Historia kultury i symbolu”, która zdobywa serca czytelników w osiemnastu krajach. Spotkanie prowadziła Maria Gołębiewskiej-Bijak, tłumaczka książki.

23 lutego w Duńskim Instytucie Kultury w Warszawie odbyło się spotkanie promujące książkę Olgi Morawskiej „Wakacje w Danii” (wyd. G+J).

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email