Kolejny rok i kolejna edycja mojego ulubionego festiwalu w Roskilde wkrótce się zacznie. Niestety, nie będę na nim obecna.

W tym roku festiwal odbędzie się w dniach od 28 czerwca do 3 lipca z tradycyjnym podziałem tj. od 26-29 czerwca – rozgrzewka, od 30.06. do 03.07 – główna część festiwalu.

Zastanawiałam się, czy o festiwalu pisać i …chyba nie ma to większego sensu. Każdy, kto interesuje się muzyką zna ten festiwal doskonale, a zresztą trudno mi sobie wyobrazić aby nie słyszeli o nim ci, którzy za muzyką nie przepadają.

Dlatego tylko kilka słów.
Roskilde Festival to plenerowa impreza muzyczna, jeden z największych festiwali muzyki rockowej o charakterze międzynarodowym. Odbywa w pobliżu duńskiej Roskilde. Jest festiwalem niezależnym i niekomercyjnym organizowanym przez The Roskilde Festival Charity Society. Pierwszy festiwal odbył się w 1971 i wystąpiły w nim 32 zespoły głównie z Danii. W 2005 liczba zespołów przekroczyła 150, a wśród nich można znaleźć wielkie gwiazdy światowego rocka.

Poza koncertami można obejrzeć występy grup parateatralnych, kabaretów, nieustannie działa kino festiwalowe, można wziąć udział w warsztatach plastycznych i ceramicznych, można skorzystać ze sztucznych ścianek do wspinaczki, boisk do koszykówki oraz trampoliny.

Na imprezie aktywne są organizacje praw człowieka. Można wziąć udział w happeningu uświadamiającym widzom, czym jest współczesne niewolnictwo. Promowana jest ekologia i recykling śmieci. Podczas festiwalu w roku 2000 po raz pierwszy odbyła się Żywa Biblioteka.

Adres:
Dyrskuepladsen / Festivalpladsen
Darupvej 19
DK-4000 Roskilde
Telefon: (+45) 4636 6613
Fax: (+45) 4632 1499
e-mail: info@roskilde-festival.dk

Strona festiwalu:
http://roskilde-festival.dk/

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email