Miała już nigdy nie zaśpiewać.

Agnetha i jej nowy album

Album zatytułowany „A” trafi do sklepów 13 maja
Źródło: Universal Music

„Ale usłyszałam te trzy piosenki i po prostu nie mogłam powiedzieć „nie” – wyznaje Agnetha Fältskog, słynna blondynka z zespołu Abba. Dzięki nowej płycie „A”, która powstała we współpracy z producentem przebojów m.in. Britney Spears i Celine Dion, wraca po 9 latach milczenia.

Propozycję nagrania nowej płyty złożył jej Elofsson – odpowiedzialny m.in. za przeboje Britney Spears, Kelly Clarkson, Celine Dion czy Westlife. Chciała robić muzykę ponownie, ale nie wiedziała, czy potrafi. Jest muzykiem, kompozytorem i piosenkarką, która nie zrobiła nic przez ostatnie 9 lat, ale czułem, że może jeszcze wrócić – wspomina moment, gdy pokazał jej pierwsze kompozycje na nową płytę „A”.

„Nie sądziłam, że jeszcze kiedykolwiek będę nagrywać, ale już trzy pierwsze propozycje utworów, które usłyszałam, sprawiły, że po prostu nie mogłam powiedzieć „nie”! – zapewnia była wokalistka legendarnej Abby, która w latach 70. wylansowała takie hity, jak „Mamma Mia”, „Money, Money, Money” i „Dancing Queen” i sprzedała 378 milionów płyt na całym świecie.

Na płycie jest kilka kompozycji jest jej autorstwa. Należy do nich m.in. pierwszy singiel zwiastujący album – „When You Really Loved Someone”. Utwór nie ma nic wspólnego ze stylem Abby – „Nie chcieliśmy zbyt mocno stawiać na jej przeszłość. Zależało nam, by płyta brzmiała podobnie jak w czasach, z których pamiętamy Agnethę, ale ważne było, by nikt nie myślał, że ona nadal jest członkiem zespołu. To musiał być nowy początek” tłumaczy producent.

Całość jest w stylu pop, jest również duet z Garym Barlowem z Take That.

62-letnia Szwedka płytą „A” wraca po dziewięciu latach milczenia. Ostatni raz zaśpiewała premierowe piosenki w 1987 roku, a wydana w 2004 roku płyta „My Colouring Book” zawierała jej interpretacje standardów z lat 60.

Od tamtej pory żyła samotnie na wyspie Ekerö niedaleko Sztokholmu i unikała życia publicznego. Tylko raz – latem 2008 roku – wyszła z „ukrycia”: wraz z pozostałą trójką z Abby wzięła udział w imprezach z okazji oficjalnej premiery filmu „Mamma Mia!”, w którym wykorzystano największe przeboje zespołu. Jednak ani ona, ani Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson i Björn Ulvaeus wciąż nie chcą reaktywować Abby – w 2000 roku odrzucili miliard dolarów, który oferowano im za powrót i wciąż podtrzymują tę decyzję.

Solowy album słynnej blondynki z legendarnej grupy trafi do sklepów 13 maja.
http://www.tvn24.pl/blondynka-z-abby-wraca-widzielismy-ze-ja-to-uszczesliwia,311643,s.html

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 15 marca 2013 | Kategoria: Muzyka, Wydarzenia w Skandynawii | Tagi: , , , , ,