Po raz pierwszy w swej historii Ambasada Finlandii otworzy dla zwiedzających swoje wnętrza i ogród.

Będzie to niepowtarzalna okazja do poznania od środka, zbudowanego w latach siedemdziesiątych budynku, zaprojektowanego specjalnie na potrzeby ambasady przez fińskiego architekta Erika Adlerkreutza. W rezydencyjnej części ambasady, którą udostępni ambasador Jari Vilén, będzie można zwiedzić jadalnię, bibliotekę i salon. Nie może również sauny.

Tego samego dnia w ogrodzie ambasady powstanie Pop-Up Restaurant, ponieważ to jeden z czterech dni w roku gdy restaurację może otworzyć każdy. Zwiedzający będą mogli spróbować typowych fińskich potraw, które zaserwuje Chef Maciej Wróblewski, a środki uzyskane ze sprzedaży dań zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Osoby zainteresowane zwiedzeniem placówki powinny zarejestrować się wysyłając zgłoszenie na adres sanomat.var@formin.fi , informując o wybranej godzinie zwiedzania i podając następujące dane: imię, nazwisko, adres e-mail, telefon kontaktowy. W tytule wiadomości prosimy wpisać:

Drzwi otwarte 18.5.2013.

Pierwsze 20 osób zarejestrowanych na daną godzinę otrzyma potwierdzenie uczestnictwa oraz dokładną informację dotyczącą zwiedzania.

Godziny zwiedzania:

12.00-12-30

12.30-13.00

13.00-13.30

14.00-14.30

15.00-15.30

15.30-16.00

Zapraszamy!

Organizator 
Ambasada Finlandii
Miejsce
Ambasada Finlandii
Adres
ul. Chopina 4/8, Warszawa

Na podstawie:
http://www.finland.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email