Na nadmiar kina duńksiego narzekać raczej nie można, wprost przeciwnie. Poza festiwalami raczej nie mamy okazji zetknąć się z duńską kinematografią, czasami kina studyjne coś puszczą.
Tymbardziej cieszą starania wprowadzania do repertuaru telewizyjnego duńskich seriali kryminalnych – jakże mogłoby być inaczej!!

Po znakomicie przyjętym „The Killing”, w dniu jutrzejszym tj. 1 kwietnia ( mam nadzieję, że to nie żart ) będzie miało swoją premierę ”Biuro ochrony” w reżyserii Mikkela Serupa.

Kilka słów o serialu…
Minister Spraw Zagranicznych Danii świętuje swoje 50. urodziny. Wśród jej ochroniarzy znajdują się Jonas (André Babikian) i Rasmus (Søren Vejby). Mężczyźni towarzyszą kobiecie podczas jej politycznych i prywatnych spotkań. Bliski kontakt z panią Minister pozwala im uzyskać pewne poufne informacje. Mimo ogromnych starań Biura Ochrony, urodzinowa impreza kończy się tragicznie.

Szerzący się na świecie fanatyzm i nietolerancja nie ominęły również Danii, która dotychczas wolna była od działań wojennych czy klęsk żywiołowych. W duńskich miastach coraz częściej pojawiają się akty terroryzmu, debaty publiczne coraz rzadziej przestały prowadzić do rozsądnych rozwiązań, a politycy i urzędnicy państwowi dostają listy z pogróżkami. Z tej przyczyny rząd duński zorganizował specjalne biuro ochrony, złożone ze starannie wybranych i doskonale wyszkolonych oficerów. Wśród nich są: Rasmus (Søren Vejby), Jonas (André Babikian) i Jasmina (Cecilie Stenspil), których łączy nie tylko praca, ale też serdeczna przyjaźń. Na co dzień ryzykują własne życie, aby chronić innych. Niebezpieczne zadania, których się podejmują, stanowią treść serialu kryminalnego Biuro ochrony. Produkcja otrzymała w 2009 roku Międzynarodową Nagrodę Emmy w kategorii „najlepszy serial dramatyczny”.

PREMIERA: 01.04.2012 (niedziela), godz.20.10 , ALEKINO+

Trailer serialu na stronie:
http://www.alekinoplus.pl/program/full/biuro-ochrony-odc-15_37778

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 31 marca 2012 | Kategoria: Film, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , , , ,