Tytuł może zmylić, a jednak..

„Chiński kot” – nowa ksiązka dla dzieci, która pojawiła się na naszym rynku jest dziełem prawdopodobnie najbardziej znanego fińskiego pisarza – Miki Waltariego.

Kilka słów o książce….
Tytułowy bohater różni się od innych członków swojej kociej społeczności – charakteryzuje go  wyjątkowa inteligencja, odwaga i ciekawość świata. Pewnego dnia, podsłuchując pykających pod Chińskim Murem fajki Mandarynów, Kot dowiaduje się o istnieniu Paryża – wielkiego i pięknego miasta położonego w dalekiej Europie. Rzuca wszystko na jedną kartę: żegna się z rodziną i dostaje się na statek, który ma go zabrać do innego, nieznanego świata. Po drodze Chiński Kot będzie zmuszony odbyć walkę z Królem Szczurów, pozna także zwyczaje kontemplujących francuskich rybaków.

Mika Waltari, fiński klasyk literatury, po raz pierwszy zostanie zaprezentowany polskim czytelnikom jako autor książek dla dzieci. W książce odnajdziemy wschodnią refleksyjność, w świetle której rzeczywistości nie można poznać w żaden inny sposób, jak tylko poprzez osobiste doświadczenie. Uczy wrażliwości i dystansu do wszystkiego, co nas otacza. Dodatkowym atutem są wspaniałe ilustracje Marii Ekier.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mika_Waltari
http://finn.republika.pl

Autor:  Mika Waltari
Tytuł: Chiński Kot ( Kiinalainen Kissa )
przekład: Iwona Kiuru
ilustratorzy: Maria Ekier
wydanie: 1
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-62836-08-6

 
 
Na podstawie
Wydawnictwo Bona
www.wydawnictwobona.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 15 września 2011 | Kategoria: Bez kategorii, Literatura, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , ,