Serdecznie zapraszam do kin na nowy film Akiego Kaurismäkiego pt. „Człowiek z Hawru” – to wyjątkowy film, bo jak zgodnie uznają recenzenci prawdopodobnie najbardziej pogodny w jego dotychczasowej filmografii.

O filmie
Film Akiego Kaurismäkiego „Człowiek z Hawru” to nostalgiczna z ducha opowieść doprawiona szczyptą ciepłego humoru. W Hawrze, portowym mieście na południu Francji, gdzie dni płyną niespiesznie i leniwie, mieszka Marcel (André Wilms) z żoną (Kati Outinen) i psem (Łajka). Pewnego dnia w drodze z pracy do domu bohater, pracujący dorywczo jako pucybut, jest świadkiem łapanki – na teren państwa przedostali się imigranci z Afryki, którzy przypłynęli do Francji nielegalnym transportem. Spotkanie oko w oko z jednym z nich (Blondin Miguel) zaowocuje niespodziewanym splotem wydarzeń, które odwrócą życie Marcela do góry nogami. Nie pozostanie także bez znaczenia dla pewnego detektywa (Jean Pierre Daroussin), życia miasteczka a nawet kariery jednego przebrzmiałego rockandrollowca….

 

Trailer filmu obejrzysz na:
http://www.wkinach.eu/film,czlowiek-z-hawru.html        

 
Dodatkowe informacje
Tytuł: Człowiek z Havru (Le Havre)
reżyseria: Aki Kaurismäki
scenariusz: Aki Kaurismäki
produkcja: Finlandia, Francja, Niemcy
Obsada: Jean-Pierre Léaud, Kati Outinen , Jean-Pierre Darroussin , Elina Salo , André Wilms , Evelyne Didi , Blondin Miguel
gatunek: Dramat, Komedia
premiera: 6 stycznia 2012 (Polska) 17 maja 2011 (Świat)
1 godz. 43 min.

 
Na podstawie:
http://www.stopklatka.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 6 stycznia 2012 | Kategoria: Film, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , ,