8 grudnia o godz. 19 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie spektakl „Dance”, który reżyseruje szwedzki choreograf i tancerz Daniel Almgren Recén. 

Przedstawienie „Dance” jest częścią serii, która uwidacznia Taniec i Tancerza w ich czystej postaci. Seria skupia się również na relacji performera w stosunku do jego ciała, ruchu a także najbliższego otoczenia.

Poprzednie przedstawienia z tej serii, Dance(Fabián) i Dance(Maria) zostały nazwane od imion tancerzy w nich występujących.

Koncept i reżyseria: Daniel Almgren Recé
Taniec: Rafał Dziemidok
Światło: Ewa Garniec
Czas trwania: 45 minut.
08.12.11 czwartek, g. 19:00
CSW/ Laboratorium

Daniel Almgren Recen
Szwedzki choreograf, tancerz i performer. Z wykształceniem sportowca zaczął studiować teatr klasyczny zarówno w praktyce i teorii. Zanim zaczął sam tworzyć, występował przez kilka lat jako aktor i tancerz. Daniel skończył School for New Dance Development w Amsterdamie. Obecnie pracuje jako choreograf, tancerz i performer, między innymi z Ivaną Müller, Keren Cytter i Ibrahimem Quraishi. Pokazywał swoje prace w Brazylii, Niemczech, Holandii, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii i Szwecji. Jest on współzałożycielem Gross und Stark – przestrzeni offowej dla performance’u.

Daniel AlmgrenRecén tworzy spektakle na pograniczu tańca, performance’u i sztuk wizualnych. Interesuje go przede wszystkim potencjał transformacji, jaki jednostka może uwolnić dzięki świadomym decyzjom podejmowanym w relacji i dialogu z otoczeniem. Daniel łączy inteligencję, kreatywność i oryginalne pomysły w badaniu medium, z którym pracuje. W swoich pracach poszukuje równowagi między refleksją a fizycznością, która pozwala inaczej spojrzeć na ciało i jego miejsce w przestrzeni. Konsekwentnie skupia się na badaniu czasu, koncepcji i konstrukcji – taka konceptualizacja tematu pozwala zaistnieć poezji w ciele.
Więcej szczegółów na stronie festiwalu:
http://www.cialoumysl.pl/projekty/spektakle?id=190&s=127&t=Dance-%28Rafal%29

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email