Tegoroczna Pokojowa Nagroda Nobla jest nagrodą dziecięcą: Malala Yousafzai z Pakistanu ma zaledwie 17 lat i jest najmłodszą w historii laureatką Nagrody. Dziewczynka walczy o dobro dzieci, a zwłaszcza o prawo dziewcząt do edukacji. Z kolei Kailash Satyarthi z Indii walczy o zniesienie przymusowej pracy dzieci i o zapewnienie im bezpiecznego życia, prawa do nauki i zabawy.
Tu przeczytasz o tegorocznych Laureatach
http://www.amb-norwegia.pl/news_and_events/komunikaty/Pokojowa-Nagroda-Nobla-2014-przyznana/#.VIIVijGG_Io

Laureaci przybędą do Oslo, aby odebrać Nagrodę podczas uroczystości w dniu 10 grudnia, jak również w wydarzeniach towarzyszących:
10 grudnia (środa)
11.00 – Miejsce: Plac Ratuszowy (Rådhusplassen) w centrum Oslo. Tu odbędzie się Zabawa dla Dzieci (‘Save the Children Peace Prize Party’) z udziałem tysięcy specjalnie zaproszonych dzieci, dla których zarezerwowano miejsca tuż przy scenie. Jednakże impreza ma charakter otwarty i mile widziani będą pozostali chętni.
13.00 – Z wnętrz Centrum Pokojowej Nagrody Nobla będzie nadawana transmisja na żywo z ceremonii wręczania Pokojowej Nagrody Nobla. Wydarzenie jest bezpłatne, ale ilość miejsc siedzących jest ograniczona.
17.00 – Miejsce: Gamle Logen (najstarszy dom kultury w Oslo). Tu odbędą się pakistańsko-indyjskie obchody Pokojowej Nagrody Nobla 2014. Będzie to wspólna impreza społeczności pakistańskiej i indyjskiej w Oslo. Wystąpią artyści i mówcy z Pakistanu, Indii i Norwegii. W sprawie biletów należy kontaktować się z Gamle Logen.
17.30 – Miejsce zbiórki: posąg tygrysa na Jernbanetorget (plac w Oslo przy Dworcu Centralnym). Stąd w kierunku Grand Hotelu ruszy pochód z zapalonymi pochodniami, któremu towarzyszyć będą muzyka i przemówienia. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich i bezpłatne. Zapraszamy! Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/events/725574194159260/?fref=ts

11 grudnia (czwartek)
20.00 – Miejsce: Oslo Spektrum. Odbędzie się tu coroczny koncert z okazji Pokojowej Nagrody Nobla. Gospodynią wieczoru będzie Queen Latifah, a wystąpią tacy artyści, jak: Steven Tyler, Ustad Fateh Ali Khan, Laura Mulva i Gabrielle. Bilety.
12 grudnia (piątek)
Począwszy od godz. 12.00 w dn. 12.12 do dn. 30.12 Centrum Pokojowej Nagrody Nobla zaprasza na wystawy (wstęp wolny):

Na podstawie:
Ambasada Norwegii w Warszawie
http://www.amb-norwegia.pl/

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 10 grudnia 2014 | Kategoria: Events, Historia, Inne, Polityka, Wydarzenia w Skandynawii | Tagi: , , ,