W dniach 4-6 kwietnia w Szczecinie odbędą się Dni Skandynawskie, którym patronuje Ambasada Szwecji. Jednym z gości imprezy będzie Amabasador Szwecji Staffan Herrström. Nadarzy się także okazja do obejrzenia wystawy „Siła i delikatność” poświęconej Nobliście Tomasowi Tranströmerowi z tekstami Tomasza Jastruna oraz „Szwecja – pejzaże powieści kryminalnej” z tekstami Mariusza Czubaja.

Program obchodów Dni Skandynawskich opiera się na czterech modułach: biznesowym, sportowym, edukacyjnym i kulturalnym. W ramach każdego z nich przewidziane są różne wydarzenia, począwszy od konferencji biznesowych, poprzez prezentacje artystyczne, pokazy filmów, wystawy plenerowe, na imprezach sportowych kończąc. Nie zabraknie również wielu ciekawych gości.

– Skandynawia okazuje się naszym naturalnym partnerem, jeśli chodzi o współpracę na wielu płaszczyznach. Zależy nam żeby Szczecin stał się centrum współpracy polsko-skandynawskiej, abyśmy mogli tutaj każdego roku odbywać spotkania i rozmawiać o wielu aspektach naszych działań – powiedział Piotr Krzystek prezydent Szczecina. – Mam nadzieję że bogaty i interesujący program zachęci do aktywnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Celem Dni Skandynawskich jest budowanie długotrwałego i cyklicznego forum spotkań, ułatwiającego nawiązywanie kontaktów biznesowych połączonych z prezentacją oferty gospodarczej.

Na podstawie:

Ambasada Szwecji w Warszawie

http://www.swedenabroad.com/pl-PL

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email