O tak pożytecznej i inspirującej współpracy biznesu z trzecim sektorem informuję ze szczególną przyjemnością, tym bardziej, ze chyba po raz pierwszy dane jest mi ten temat poruszyć na stronach portalu.

Rzecz nie miała miejsce w Polsce, nad czym ubolewam, ale być może jest światełko w tunelu albowiem darczyńca – jedna z ikon duńskiego wzornictwa Frits Hansen – ma od niedawna swoje przedstawicielstwo w Polsce – jest nim poznańska firma Inspiratique.

Teraz do rzeczy.

Z okazji 60-tej rocznicy krzesła Ant® ( miłośnicy dobrych designerskich mebli bez wątpienia wiedzą co to za krzesło ), Fritz Hansen przekazał 25 krzeseł tego typu fundacji Jamiego Olivera, Better Food Foundation, w ramach projektu Big Chair Project. Celem fundacji jest wsparcie młodych ludzi i przygotowanie ich do pracy w branży restauracyjnej.

Krzesła Ant® zostały udekorowane m.in. przez takie osoby jak Paul Smith, Julian McDonald i Tracy Emin. Będzie można je obejrzeć w salonie Fritz Hansen w Londynie a także podczas London Design Festival.
W październiku zostaną zlicytowane na rzecz Better Food Foundation. Na aukcji zostanie także wystawiony egzemplarz fotela Egg® obity tkaniną zaprojektowaną przez Jamiego Olivera.

Więcej informacji jest dostępnych na stronach

Fritz Hansen http://www.fritzhansen.com/en/
oraz na stronie The Big Chair Project
http://www.jamieoliver.com/thebigchairproject/
Zainteresowanych więciem udziału w aukcji zapraszamy na stronę:
www.thebigchairproject.org

Na podstawie informacji przesłanych przez
Inspiratique
www.inspiratique.com

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 23 sierpnia 2012 | Kategoria: Imprezy, Inne, Wydarzenia w Skandynawii, Wzornictwo | Tagi: , , , , ,