Duńska restauracja NOMA po raz trzeci z rzędu uznana została za najlepszą na świecie pokonując najlepsze lokale gastronomiczne w Hiszpanii, Brazylii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych.

Restauracje oceniał zespół ponad 800 kucharzy, restauratorów, dziennikarzy i ekspertów żywności, którzy ocenili szefa kuchni Rene Redzepi firmy NOMA jako „chorążego dla nowego ruchu Nordic”.

GRATULUJEMY !!!

Rene Redzepi powiedział, że jest zachwycony wygrywając nagrodę po raz trzeci dodając, że jego główną filozofią było stworzenie pysznych dań przygotowanych z lokalnych produktów.

Redzepi oferuje nowy rodzaj kuchni nordyckiej opartej m.in. na potrawach z mięsa wołów piżmowych i wędzonym szpiku, jeżowca w koperku czy też wołowinie w gruszce.

34-letni Redzepi jest ambasadorem programu New Nordic Food ustanowionym przez  Nordycką Radę Ministrów i szefem  NOMY od czasu jej otwarcia w 2003 roku.
Restauracja ma swoje własne wędzarnie, solarnie, we własnym zakresie marynuje, grilluje i piecze. Przygotowuje również własne rodzaje octu.
Noma sprawia, że ​​systematycznie stosuje raczej piwo, soki owocowe i owoce jako podstawę  dla swoich sosów i zup, zamiast wina, co pozwala włączyć do menu również sezonowe warzywa, zioła, przyprawy i dzikie rośliny.

O nagrodzie:

Lista 50 Najlepszych Restauracji na Świecie jest publikowana przez zespół magazynu Restauracja, część William Reed Business Media sp. z oo
Lista powstaje dzięki wsparciu partnerów. Głównymi sponsorami są S.Pellegrino i Acqua Panna. Innymi kluczowymi partnerami są; Veuve Clicquot, Lavazza, Birra Moretti, Cacko Barry, Silestone przez Cosentino, Slow Food, Highland Park i dozorców Les.
Lista 50 Najlepszych Restauracji na Świecie współpracuje również z organizacją charytatywną – Action Against Hunger wspomagajac ją w walce z niedożywieniem dzieci w krajach rozwijających się.

Szczegółowe informacje na stronie:
http://www.theworlds50best.com/awards/1-50-winners

Strona restauracji Noma
www.noma.dk

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email