Duński fotograf Jan Grarup zdobył 32th Leica Oskar Barnack Award przyznawaną przez British Journal of Photography. Wraz z nagrodą fotograf otrzyma nagrodę finansową  w wysokości 5000 €, kamery i obiektywy Leica M9 oraz możliwość prezentacji swoich prac na Rencontres d’Arles festiwal we Francji w lipcu br.

J. Grarup zdobył nagrodę za swoją pracę Haiti Aftermath, która przedstawia konsekwencje trzęsienia ziemi jakie miało miejsce na Haiti w styczniu 2010r. Jeździł na Haiti na zlecenie różnych czasopism, by udokumentować katastrofalne skutki klęsk żywiołowych. W ocenie jury stwierdziło: „Swoją misję jako fotograf traktuje jako coś więcej niż zwykłe przedstawienie obecnej sytuacji, celem jego czarno-białych zdjęć jest wzbudzenie emocji. Trzęsienie ziemi zabrało Haitańczykom wszystko: dobytek, dach nad głową, krewnych i przyjaciół. Ich życie leży w gruzach. Strach i rozpacz sa zapisane w ich twarzach”.

Więcje informacji na:  http://www.bjp-online.com/british-journal-of-photography/news/2078956/danish-photographer-wins-leica-oskar-barnack-award#ixzz1PMoTaR1i

O Janie Grarup dowiesz się więcej na
http://www.warphotoltd.com/?section=museum&page=2&item=2&author=10
http://www.noorimages.com/photographers/jangrarup/

GRATULUJEMY !!!

 

Na podstawie
www.bjp-online.com

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email