21 czerwca to ogólnoświatowy dzień muzyki.

Z tej okazji Nordland Art Festival i kino łódzkiej wytwórni Se-Ma-For, MuBa w ścisłej współpracy z Duńskim Instytutem Kultury w Polsce, Ambasadą Danii, Duńskim Instytutem Filmowym (Danish Film Institute) i Duńską Radą Sztuki (Danish Art Agency) przy współudziale EMI Music Poland, przygotowali dwie projekcje filmów związanych z branżą muzyczną: „Roskilde” oraz „Heima”.

Na pokaz obydwu zapraszam 21 czerwca do siedziby kina MuBa – Semafor, tymczasowe wejście od Tuwima 54, przez portiernię EC1, Łódź.

O godz. 18.00 ropocznie się projekcja filmu „Heima”.
To propozycja dla wszystkich miłośników Sigur Rós
Heima (po islandzku „dom” lub „ojczyzna”) to efekt dwutygodniowej podróży zespołu Sigur Rós po Islandii. Sfilmowano podróż zespołu wraz z 40 osobową ekipą do piętnastu najdalej położonych zakątków Islandii. Luźno nawiązujący do formy dokumentu film zawiera także osobiste przemyślenia członków zespołu oraz stanowi doskonały przewodnik po Islandii, którą pokazuje nie jako modny cel eskapad turystycznych, a jako opustoszałe, magiczne miejsce. Na filmie można usłyszeć piosenki ze wszystkich czterech albumów Sigur Rós a także niepublikowane dotąd kawałki grupy. Reżyserem filmu jest Dean DeBlois, wieloletni fan zespołu oraz reżyser nominowanej do Oscara animacji fabularnej „Lilo i Stich”.
Rok produkcji: 2007
Tytuł oryginalny: Heima
Zagraniczna strona filmu: http://www.heima.co.uk/
Czas trwania filmu: 97 min.
Produkcja: Islandia
Gatunek: dokumentalny, muzyczny
O godz. 20.00 zapraszamy na projekcję dokumentu muzycznego „Roskilde”, reż. Ulrik Wivel.
Film opowiada o największym muzycznym festiwalu „Roskilde” odbywający się na początku lipca w Danii. Działający od 1971 roku Roskilde Festival to jedna z najbardziej znanych niezależnych i niekomercyjnych imprez muzycznych w Europie. Roskilde to miejsce niezwykłe, zarówno pod względem muzycznym, jak i atmosfery, która panuje na festiwalu. Każdego roku na festiwalu występuje ponad 100 zespołów, zarówno mniej i bardziej znanych, a wśród nich takie gwiazdy jak Iron Maiden, Red Hot Chili Peppers, Metallica, Green Day, Guns N’Roses czy Black Sabbath. Poza koncertami podczas Roskilde Festival odbywają się występy kabaretowe, parateatralne, warsztaty plastyczne, ceramiczne i wiele innych imprez. Można także skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, trampoliny czy boisk do sportów zespołowych. Trwający tydzień festiwal oprócz doskonałej zabawy  propaguje również odpowiednie wzorce dotyczące ochrony środowiska oraz praw człowieka.
Rok produkcji: 2008
Tytuł oryginalny: Roskilde
Czas trwania filmu: 93 min.
Produkcja: Dania
Gatunek: dokumentalny, muzyczny
Oficjalna strona festiwalu Roskilde: www.roskilde-festival.dk

Strona festiwalu

Nordland Art Festival

 

Na podstawie:

http://www.facebook.com/event.php?eid=224742024211714

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email