Big Book Festival odbywa się od 2013 r., jest najmłodszym międzynarodowym wydarzeniem literackim w Polsce. Co roku gromadzi ponad około 10 tysięcy uczestników. Otrzymał m.in. certyfikat EFFE przyznawany najciekawszym festiwalom w Europie i nagrodę S3KTOR dla najlepszej inicjatywy pozarządowej. Radiowa Trójka i magazyn „Aktivist“ uznały go za jeden z najważniejszych festiwali, a magazyn „Co Jest Grane“ i „Gazeta Wyborcza“ nominowały BBF do nagrody dla najlepszego wydarzenia 2015 r.

Big Book Festival 2016 – Duży Festiwal Czytania odbędzie się w dniach 10-12 czerwca 2016 r. Tym razem czytamy, dyskutujemy i przeżywamy pod hasłem WIELKA UCIECZKA. Ucieknijcie z nami na trzy dni do literatury.
Odbędzie się 50 wydarzeń z udziałem 100 gości z kilkunastu krajów. Wstęp jest wolny! Do zobaczenia. :-) Natomiast 11 czerwca zapraszamy na spotkanie z autorem, które odbędzie się w ramach BIG BOOK Festival. LARS MYTTING // NORWEGIA
Powieściopisarz i drwal, podbił twardych facetów filozoficznym poradnikiem „Porąb i spal“. Był tragarzem, sklepikarzem i parobkiem. Pisze od dekady. Na festiwal przyjeżdża z nową książką „Płyń z tonącymi“, która była literacką sensacją w Norwegii.
PORĄB I PŁYŃ // SB, 11.06, GODZ. 12.00, Namiot

STEVE SEM-SANDBERG // SZWECJA
Pisarz, dziennikarz i krytyk literacki. Mieszka w Wiedniu. Debiutował pisząc science-fiction, ale wielkie uznanie przyniosły mu książki, w których wraca do przeszłości, jak „Biedni ludzie z miasta Łodzi” i nowi „Wybrańcy”.
ŻYCIE NIEWARTE ŻYCIA // SB, 11.06, GODZ. 14.00, Amfiteatr

Strona festiwalu http://www.bigbookfestival.pl/

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email