Dziś marszałek Sejmu Ewa Kopacz rozpoczyna oficjalną wizytę w Szwecji. Delegacja posłów z szefową pierwszej izby parlamentu na czele weźmie też udział w obradach III Polsko-Szwedzkiego Forum Parlamentarnego.

Gospodarzem tegorocznego spotkania jest szwedzki marszałek Per Westerberg.

Pierwsza oficjalna wizyta Ewy Kopacz w Szwecji potrwa do 14 listopada.
Poprzednie edycje Polsko-Szwedzkiego Forum Parlamentarnego odbyły się w Sztokholmie w 2003 r. i w Warszawie w 2008 r.
Spotkania bilateralne marszałek Sejmu w Sztokholmie będą się koncentrować wokół kwestii związanych z rozwojem polsko-szwedzkich relacji, przede wszystkim na płaszczyźnie parlamentarnej.
Będą też okazją do wymiany doświadczeń na temat współpracy Polski i Szwecji w ramach inicjatyw europejskich, m.in. rozszerzenia UE, rozwoju europejskiej polityki sąsiedztwa, Partnerstwa Wschodniego i jednolitego rynku.

Podczas spotkań poruszana ma być także kwestia aktywizacji kobiet na rynku pracy i działań ułatwiających łączenie obowiązków zawodowych i rodzinnych. Marszałek Sejmu będzie też rozmawiać o współpracy gospodarczej i o ochronie środowiska, w tym Morza Bałtyckiego.
W planie jest również spotkanie ze szwedzką Minister ds. EU, Birgittą Ohlsson oraz na prywatnej audiencji z księżniczką Wiktorią.
Więcej informacji o planowanej wizycie na stronie Sejmu
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/komunikat.xspdocumentId=F95AB603ACB3F8E2C1257AB100568E48
Na podstawie
Ambasada Szwecji w Warszawie
http://www.swedenabroad.com/warszawa

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 13 listopada 2012 | Kategoria: Bez kategorii | Tagi: , , , , , ,