Jeden z najbardziej znanych festiwali jazzowych rozocznie się dzisiaj w Sztokholmie I potrwa do 19 czerwca. W tym roku, festiwal odbywać się będzie na terenie Skansenu – jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Sztokholmie i zarazem miesjca uznanego za szwedzki skarb narodowy……

Stockholm Jazz Festival, założony w roku 1980, jest coroczną imoprezą odbywajacą się w Sztokholmie. Jest główną imprezą letnią miasta i zwykle odbywa się w kilku miejscach w całym mieście.  Jeden z najstarszych festiwali w Szwecji i mający międzynarodową reputację Stockholm Jazz Festiwal w roku 2003 obchodził swoje 20 urodziny.

W ciagu wszystkich tych lat, na scenach festiwalu obok szwedzkich gwiazd, pojawiło się wielu znanych artystów z całego świata m.in.: Arne Domnérus, Monica Zetterlund, Nils Landgren, Peps Persson, and Lisa Ekdahl, Count Basie, BB King, Stan Getz, Dizzy Gillespie, Miriam Makeba.

Podczas tegorocznego festiwalu będzie można posluchać m.in.: Anders Widmark – Family Concert (FRI),  Andreya Triana (SAT), Bobby Womack (SAT), Bohuslän Big Band “Count on a beard (Räkna med Skägg)” – Family concert (SAT) , Cassandra Wilson (SUN) , David Sanborn Trio feat. Joey De Francesco (SAT) , Goran Kajfes Subtropic Archestra (FRI) , Niklas Barnö – Je Suis! (SAT) , Paavo – Family Concert (SUN), Rasmus Faber & Rafa Ochestra Feat. Melo, Emily Mcewan, Thomas Eby, Simone Moreno (SUN) i wielu innych.

Informacje o artystach oraz szcególowy program dostepne są na stronie festiwalu:
http://www.stockholmjazz.com/en

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email