Kadr z filmu 'Rodzeństwo jest na zawsze', reż. Frode Fimland. Zdjęcie: Norwegian Film Institute

Kadr z filmu ‚Rodzeństwo jest na zawsze’, reż. Frode Fimland. Zdjęcie: Norwegian Film Institute

Dziś w Warszawie rozpoczyna się kolejna edycja festiwalu WATCH DOCS, Prawa Człowieka w Filmie – międzynarodowego festiwalu, którego realizacja wspierana jest z funduszy norweskich. Tematyka ogniskuje się wokół praw człowieka i zasady niedyskryminacji – są to zarówno filmy wzruszające, jak i często wstrząsające, które nikogo nie pozostawią obojętnym. W programie odbywać się będą spotkania i warsztaty z norweskimi filmowcami.

Prezentowane filmy ukazują nam świat przemocy, ludzkiej krzywdy, nietolerancji i społecznej nienawiści oraz uchylają nam rąbka kulis politycznych konfliktów od Europy Środkowej po Azję, Amerykę i Afrykę.

W ramach projektu wspartego z norweskich funduszy, Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS prowadzi w latach 2013 – 2015 współpracę z Międzynarodowym festiwalem Filmowym w Bergen (BIFF) – jednym z największych i najciekawszych festiwali filmowych w Skandynawii.
Projekt ten to zarówno współpraca na poziomie ogólnym, czyli dzielenie się doświadczeniami i informacjami branżowymi, jak i bezpośrednie kontakty i współpraca polskich i norweskich partnerów, skoncentrowana wokół promowania europejskiej różnorodności kulturowej i artystycznej oraz polsko-norweskiej wymiany kulturalnej.
Wśród 60 filmów tegorocznej edycji zostanie pokazany norweski film pt. ‚Rodzeństwo jest na zawsze’, reż. Frode Fimland, a w ramach wydarzeń towarzyszących odbędą się warsztaty pod kierunkiem Torill Simonsen z Norweskiego Instytutu Filmowego i przedstawiciela BIFF.
Pani Torill Simonsen zasiądzie również w jury Nagrody Głównej Festiwalu WATCH DOCS.
Program festiwalu: http://www.watchdocs.pl/2014/f/

Na podstawie:
Ambasada Norwegii w Warszawie
http://www.amb-norwegia.pl/

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email