Z przyjemnością informujemy, że polska literatura znajduje również uznanie u naszych północnych sąsiadów.

Duńskie wydawnictwo TIDERNE SKIFTER opublikowało Festung Breslau (duński tytuł Fæstning Breslau) autorstwa Marka Krajewskiego.

Kilka słów o książce…
Wrocław, wiosna 1945 roku. Sześćdziesięciodwuletni, zawieszony w obowiązkach oficer Eberhard Mock prowadzi prywatne śledztwo w sprawie zabójstwa pasierbicy znanej antyfaszystki. Doświadczony przez życie bohater przemierza bombardowane miasto, nieustannie narażając się na śmierć. Musi wybierać pomiędzy potrzebą wyjaśnienia sprawy a chęcią zapewnienia bezpieczeństwa żonie, pomiędzy ucieczką z Breslau a pozostaniem w mieście.
Festung Breslau to mistrzowsko skonstruowany kryminał, czerpiący z najlepszych tradycji gatunku, niebanalny i zaskakujący. Znakomity język współtworzy zagadkowy nastrój, trzymająca w napięciu intryga powoli odsłania przed czytelnikami swoje tajemnice, postacie są interesujące i niejednoznaczne. Krajewski z niezwykłą dokładnością kreśli obraz dawnego Wrocławia. Tym razem czytelnik prowadzony jest także przez podziemną część miasta, zamienionego przez Niemców w twierdzę.

Jest to kolejna duńska publikacja tego pisarza. Powieści przełożyła Hanna Lone Tønnesen.

Więcej informacji na stronie internetowej wydawnictwa TIDERNE SKIFTER: www.tiderneskifter.dk. Prawa do książek Marka Krajewskiego zostały zakupione przez wydawnictwa w 18 państwach. Autorowi gratulujemy!

Na podstawie:
www.wab.com.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email