FineestivalMustatSilmat-212x300Zapraszamy na I edycję FINEESTIWALU – imprezy na której zaprezentowane zostaną najnowsze nurty we współczesnej kulturze Finlandii i Estonii. Będzie to możliwe dzięki wydarzeniom poświęconym fotografii, wzornictwu oraz muzyce tych krajów.

Miejsce i czas: 10 maja,  Klub Grawitacja, Warszawa

W ramach pierwszej edycji Fineestiwalu odbędą się koncerty grup z Finlandii oraz Estonii.

Mustat Silmät – fińska czteroosobowa grupa tworząca oryginalną muzykę nawiązującą do fińskiej muzyki ludowej, humppy, szlagierów fińskich oraz klasyków fińskiego tanga. Opiera się na najlepszych fińskich tradycjach muzycznych. Na fińskiej scenie pojawił się w roku 2000. Ich muzyka to fuzja fińskich szlagierów, słowiańskiej melancholii, cygańskiego brzmienia i rytmów amerykańskich, obok której nie można przejść obojętnie.Występowali w różnych miejscach: od helsińskich spelun przez kultowe kluby po renomowane festiwale fińskiej muzyki. Zagrali już ponad tysiąc koncertów, a każdy kolejny to jedyne w swoim rodzaju porywające wydarzenie i gwarancja dobrego nastroju.

Ska Faktor – grupa siedmiu młodych Estończyków wykonujących utwory w języku estońskim w gatunku ska, co w Estonii jest nowością i tym samym czyni grupę wyjątkową. Zespół ma na swoim koncie dwa albumy studyjne.

https://www.facebook.com/pages/Mustat-Silmät/120323634691755
http://www.myspace.com/mustatsilmat
http://mustatsilmat.fi/
http://www.youtube.com/watch?v=9eTcotfa6Ns

Planowana jest wystawa zdjęć uznanego fotografa z Helsinek, Tuukki Ervastiego. Wystawa ukazuje różne, nieoczywiste oblicza stolicy Finlandii. Zapraszamy na:
 http://www.2de.fi/main/ 


Zapraszamy również do fińskiej sauny!
Wstęp wolny. Ręcznik i witki brzozowe w cenie ;-))

Szczegółowe informacje na stronie:
http://fineestival.majakka.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email