W tym roku odbędzie się 9. edycja międzynarodowego konkursu Design Lab dla studentów i absolwentów wzornictwa przemysłowego. Tegorocznym zadaniem uczestników było przygotowanie projektów uwzględniających „inteligentną mobilność”, która w przyszłości będzie cechować urządzenia gospodarstwa domowego.

Spośród 1.300 uczestników konkursu wybrano 8 finalistów, którzy przedstawią swoje projekty przed konkursowym jury, 7 września 2011 r. w Business Design Centre w Londynie. Jury składa się z wybitnych projektantów i architektów. Jego zadaniem będzie ocena innowacyjności zaproponowanych, intuicyjne wzornictwo oraz użyteczność dla konsumenta.

Główna nagroda w konkursie Electrolux Design Lab to płatny półroczny staż w globalnym centrum projektowania Electrolux plus 5 000 Euro. Druga nagroda to 3 000 Euro, a trzecia 2 000 Euro.
Szczegóły dotyczące finału Design Lab można znaleźć na stronie: www.electrolux.com/designlab

Wśród szczęśliwych finalistów znalazł Tommi Moilanen z Aalto University School of Art and Design z Finlandii.
Jego projekt to przenośna płyta indukcyjna ( Mobile Induction Heat Plate ), która jest kompaktowym rozwiązaniem dla osób często się przemieszczających. Umieść płytę gdziekolwiek chcesz, połącz ją ze swoim smartphonem i w ten sposób uzyskasz do niej pilota. Specjalna aplikacja na smartphona została tak przygotowana, aby otrzymywać instrukcje dotyczące sposobu podgrzewania danej potrawy z inteligentnych opakowań na żywność. Aplikacja ma także możliwość zapamiętywania jak do tej pory żywność była gotowana. Płyta jest błyszcząca, w kolorach białym i czarnym i ma drewnianą rączkę. Rączka ułatwia przenoszenie i odkładanie na półkę. Pozwala też powiesić urządzenie na ścianie podczas ładowania baterii.

 
Kilka słów o firmie…
Electrolux jest wiodącym na świecie producentem zmechanizowanych urządzeń gospodarstwa domowego i urządzeń profesjonalnych. W 150 krajach, każdego roku, sprzedaje ponad 40 milionów produktów, takich jak chłodziarko-zamrażarki, zmywarki, pralki, kuchnie oraz drobne urządzenia AGD, m.in. odkurzacze. Electrolux tworzy innowacyjne urządzenia o przemyślanym wzornictwie, które zaspokajają rzeczywiste potrzeby konsumentów i profesjonalistów. W skład Grupy Electrolux wchodzą takie znane marki jak: Electrolux, AEG, Eureka i Frigidaire. W 2010 roku wartość sprzedaży Grupy wyniosła 106 miliardów koron szwedzkich. Grupa zatrudniała wówczas 52000 pracowników. Więcej informacji na www.electrolux.pl  oraz http://newsroom.electrolux.com/pl/

 
Gratulujemy i życzymy głównej wygranej !  
 

Na podstawie
http://www.electroluxdesignlab.com

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email