Myli się ten, kto mniema, że Islandia jest oazą spokoju. Arnaldur Indriðason, jeden z najbardziej znanych pisarzy islandzkich kolejny raz otwiera wrota do hkrainy, odsłaniając namiętności, okrutne instynkty, wstydliwe tajemnice i ludzkie tragedie.

 

Morderstwo w hotelu tuż przed Bożym Narodzeniem to kłopot dla wszystkich. Dla opasłego dyrektora, drżącego o reputację zarządzanego przez siebie obiektu w samym sercu Reykjaviku. Dla policjantki Elinborg, która martwi się czy zdąży upiec świąteczne smakołyki. Dla ekscentrycznego Brytyjczyka kolekcjonującego płyty winylowe z nagraniami chórów chłopięcych. Także dla komisarza Erlendura, który  kluczy w gąszczu kłamstw i plotek. Poznaje też ponure, mroczne historie z przeszłości a jedna z nich  zaczyna się tak: wiele lat temu pewien chłopiec,  o niezwykle pięknym głosie, stał u progu wielkiej kariery…

Ofiarą jest pracujący  i mieszkający w hotelu od dwudziestu lat portier, złota rączka, cichy człowiek, który co roku przebierał się za świętego Mikołaja. W takim też stroju, z opuszczonymi spodniami, prezerwatywą na członku i raną kłutą w sercu znalazła go pokojówka….

 

Informacje o książce
Tytuł: Głos ( Tytuł oryginału: Rodin )
Autor: Arnaldur Indriðason
Przekład: Jacek Godek
Literatura piękna, kryminał, sensacja, thriller
Gatunek: powieść
Seria: mroczna seria
Wydawca: wydawnictwo W.A.B.
Miejsce i rok wydania: Warszawa, premiera 10 sierpień 2011
Wydanie: I
Objętość: 344 strony
Format: 12,3 x19,5 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN 978-83-7747-527-0
Cena katalogowa 36,90 zł

 

Na podstawie:
WWW.ksiazka.net.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email