Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego zaprasza w dniach 23-25 lutego 2012 na III edycję Międzynarodowego Festiwalu Fletowego z udziałem zaproszonych artystów m.in. z Norwegii i Islandii.

W programie m.in.: koncerty wykładowców i studentów, wykłady otwarte, warsztaty psychologiczne Jak sobie radzić ze stresem, warsztaty praktyczne na scenie: „Jak Cię widzą, tak Cię słyszą” oraz „Mind your fingers”, zajęcia grupowe (m.in. Oddech i techniki relaksacyjne, Picollo, the little monster), zajęcia praktyczne z zakresu muzyki współczesnej, poranna joga, wieczorne FLUTE SESSION i wiele innych!

Pierwsza edycja MFF odbyła się w 2010 roku i była dofinansowana w ramach Mechanizmów Finansowych Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego.

Data: 23 lutego 2012 – 25 stycznia 2012
Miejsce: Poznań, Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego
Adres: ul. Św. Marcina 87

Szczegóły na: www.fluteacademy.eu  oraz www.amuz.edu.pl
Polecam Waszej uwadze również książkę poświeconą norweskiej wirtuoz fletu – prof. Gro Sandvik (Griegakademiet, Bergen), która ukazała się w styczniu 2012 nakładem wdawnictwa Ars Nova.

Jej redaktorką i współautorką jest poznańska flecistka, dr hab. Ewa Murawska. Książka zawiera liczne ciekawe informacje na temat norweskiego życia muzycznego, biografie Gro Sandvik oraz wywiad z artystką. Współautorami tekstu są artyści norwescy: Jorn Eivind Schau (Kristiansand) oraz Frode Thorsen (Bergen).

Więcej informacji: www.ewamurawska.eu
 

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email