kim leine okladka_ProfeterneKIM LAINE, autor powieści Prorocy z Fiordu Wieczności, która w 2013 roku przyniosła mu wiele wyróżnień i nagród, wśród których jest również Literacka Nagroda Rady Nordyckiej, spotka się ze swoimi przyszłymi polskimi czytelnikami w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego by porozmawiać o Grenlandii, o literaturze oraz o trudnych spotkaniach miedzy kulturami.

Spotkanie poprowadzi Agata Lubowicka, asystent przy Katedrze Skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego, jedna z autorek przekładu fragmentu powieści Profeterne i Evighedsfiorden na język polski, znawczyni Grenlandii.

Miejsce:
Nowy Fort Sokolnickiego,
11 kwietnia godz. 19.00

KIM LEINE – znakomity duński pisarz nieznany jeszcze w Polsce, ale święcący międzynarodowe triumfy autor czterech powieści: Kalak (Kalak) 2007, Valdemarsdag (Dzień Waldemara), 2008, Tunu (Tunu), 2009, Profeterne i Evighedsfjorden (Prorocy z Fiordu Wieczności), 2012.

Urodzony w Norwegii, przeprowadził się do Danii a potem do Grenlandii, gdzie mieszkał 15 lat. Debiutował książką Kalak w 2007 roku. Nagrodzona przez Radę Nordycką książka jest jego czwartą powieścią. Tworzy w języku duńskim.

http://www.norden.org/en/news-and-events/news/kim-leine-vinder-nordisk-raads-litteraturpris-2013

http://www.norden.org/en/nordic-council/nordic-council-prizes/nordisk-raads-litteraturpris/media/nominations-2013/kim-leine

Na podstawie
Duński Instytut Kultury
https://www.facebook.com/events/1483953475165758/?ref_notif_type=plan_user_invited&source=1

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 9 kwietnia 2014 | Kategoria: Literatura, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , ,