Duński projektant mody Henrik Vibskov został laureatem najbardziej prestiżowej na świecie nagrody w dziedzinie designu Torsten i Wanja Söderberg Prize.

Henrik Vibskov (b.1974) miał swój przełom w roku 2000, kiedy to wykonał kolekcję szali wizerunkiem świń. Motyw stał się jego znakiem rozpoznawczym i znalazł się jego kolekcji dyplomowej gdy wyjechał do Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie w 2001 roku. Vibskov stał się znany jako projektant mody awangardowej, która wykorzystuje muzykę i performance podczas pokazów na wybiegach. Pracuje przede wszystkim z odzieżą męską, przygotował również innowacyjną kolekcję damską, wykłada i bywa jurorem konkursów  w całej Europie.
http://www.henrikvibskov.com
http://www.henrikvibskovboutique.com/home.aspx
Torsten i Wanja Söderberg Nagroda została ustanowiona w 1992 roku i stanowi najwyższe wyróżnienie w świecie designu. W tym roku i po raz drugi w historii nagrodę otrzymuje projektant mody. Wśród poprzednio nagrodzonych byli również przedstawiciele Skandynawii m.in.: Front Design i Björn Dahlström ze  Szwecji, Harry Koskinen z Finlandii i Peter Opsvik z Norwegii.
http://www.soderbergsstiftelser.se

 

Na podstawie:
WWW.denmark.dk i www.deconet.com

 

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email