Z przeogromną przyjemnością informuję, że od dnia dzisiejszego tj. 9 czerwca w Kopenhadze rozpoczyna Festiwal Fotografii (Copnehagen Photo Festival), który potrwa do 19 czerwca.

Jako wielbicielka fotografii cieszy mnie ta wiadomość przeogromnie ale również smuci, albowiem nie dane mi będzie w nim uczestniczyć.

Misją Kopenhaskiego Festiwalu Fotografii jest stworzenie międzynarodowej platformy na temat współczesnej fotografii w Danii, poprzez stworzenie środowiska w którym prowadzone będą badania dot. fotografii  we wszystkich jej aspektach, w tym: stworzenie platformy do teoretycznych dyskusji, platformy poświęconej sztuce krajowej i międzynarodowej, na której prezentowane będą fotografie profesjonalistów z całego świata jak również wschodzące talenty, będzie to także miejsce dla wszystkich entuzjastów fotografii, którzy będą mogli się tu spotkać i o niej dyskutować.

Duńscy fotografowie zdobyli międzynarodową renomę a ich prace są uznawane i doceniane na całym świecie. Festiwal zamierza wykorzystać to zainteresowanie w celu promowania duńskiej i nordyckiej fotografii na arenie międzynarodowej, jak również sprowadzać międzynarodową fotografię do Danii.

W tym roku Festiwal będzie realizował swoją misję angażując przestrzeń miejską jako sposób na prezentowanie i poznawanie fotografii.
W ramach imprezy wszystkie pociągi metra będą oklejone a w podziemiach umieszczone ekspozycje pokazujące wybrane prace duńskich i międzynarodowych autorów. Na zatłoczonej ulicy Nørrebrogade pojawi się ogromna galeria złożona ze sklepów, które wezmą udział w festiwalu oferując przestrzeń okienną na wystawę „2200 Rytuały Każdego Dnia”. Inna główna ulica – Vesterbrogade przekształci się w Photo Walk.

Festiwal stwarza również okazję do uświadomienia sobie znaczenia fotografii, z  którą spotykamy się na co dzień w najróżniejszy miejscach – publicznych i prywatnych i jej ekspresji, dając niepowtarzalną okazję, aby bliżej poznać obecny dorobek współczesnej fotografii.

GORĄCO POLECAM !


Strona festiwalu:
http://www.copenhagenphotofestival.com/

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email