Serdecznie polecamy wyjątkowy koncert wyjątkowych i niezwykle rzadko goszczących w Łodzi muzyków z Islandii: Myrry Rós oraz towarzyszącego jej Daniela Jóna, który ukrywa się pod nieco tajemniczo brzmiącym pseudonimem – DANIMAL

Mirra należy do najbardziej cenionych songwriterów w Islandii. Tworzy zarówno po islandzku jak i po angielsku, najlepiej czuje się w klimatach folkowych i akustycznych kompozycjach. Jej muzyka chwyta za serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują wzruszenie. Idealna muzyka dla wszystkich, którzy cenią artystki pokroju Halli Nordfjord, Hafdis Huld, Ólöf Arnalds, czy Emiliany Torrini.

Myrra to bardzo zapracowana artystka, udziela się w wielu róznych projektach, występuje wspólnie z innymi artystami. Jest twórcą cotygodniowych koncertów z serii L’acoustic w popularnym klubie Barbara. Podbiła serca wszystkich koncertami w Harpie w ramach Iceland Airwaves Festival. Niedawno była gościem berlińskiego Melodica Acoustic Festival, koncertowała także podczas fantastycznej trasy po Polsce, którą wielu z Was zapewne pamięta. To podczas jej trwania Myrra zdecydowała się wykonać utwór po Polsku, który ćwiczyła codziennie podczas długich podróży busem z miasta do miasta. Myrra niezwykle pokochała nasz kraj oraz ludzi z którymi bardzo często rozmawiała po swoich koncertach. Artystka napisała także dwie nowe piosenki zainspirowane motywami które utkwiły jej w pamięci po pobycie w Polsce.

Więcej informacji na:
http://www.facebook.com/myrrarosmusic?ref=ts

Artykuł podsumowujący poprzednią trasę artystki po Polsce można przeczytać na
http://www.muzykaislandzka.pl/web/2012/02/28/eg-elska-%C3%BEig-polland-wielkie-podsumowanie-trasy-koncertowej-myrry-ros/

Soundcloud – http://soundcloud.com/myrra_ros
Facebook – http://www.facebook.com/myrrarosmusic
DANIMAL
Danimal to pseudonim artystyczny młodego islandzkiego artysty, który powinniście zapamiętać gdyż robi się o nim głośno na wyspie, a wkrótce zainteresuje się nim reszta starego kontynentu.
Daniel Jón swoim czarującym głosem, chwytliwymi kompozycjami i doskonałymi tekstami oczarował już wiele osób w rodzinnej Islandii. Teraz przyszedł czas na Polskę jak i sąsiadujące z nią kraje, kiedy to w październiku wyruszy w trasę ze znakomitą artystką Myrrą Rós. Tymczasem Danimal pracuje nad swoim debiutanckim albumem, który zostanie wydany jeszcze w tym roku.

Więcej informacji o Danielu znajdziesz na
Facebook – http://www.facebook.com/danimaliceland
Soundcloud – http://www.soundcloud.com/danimaliceland

Miejsce i czas:
17.10.2012 /ŚRODA/
BILETY W PRZEDSPRZEDAŻY – 15 PLN
W DNIU KONCERTU – 20 PLN
BILETY DO KUPIENIA OD ŚRODY
W PRZECHOWALNI
Łódzka Piwnica Artystyczna Przechowalnia
Łódź ul. 6 sierpnia 5
tel: 42 630 21 41
mail: piwnica@o2.pl
http://www.przechowalnia.art.pl


 

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 4 października 2012 | Kategoria: Bez kategorii, Inne, Muzyka, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , , ,