Zapraszam serdecznie do udziału w retrospekcji filmów Ingmara Bergmana, organizowanych przez Kino „Świt” oraz Klub Filmowy „Prześwit.” Podczas przeglądu twórczości zobaczyć będzie można 10 filmów szwedzkiego mistrza, w tym prawie same arcydzieła takie jak: „Tam, gdzie rosną poziomki”, „Jesienna sonata”, „Siódma pieczęć” czy też ”Persona” .

I. Bergman był bez wątpienia jednym z najwybitniejszych reżyserów kina światowego, a datę jego śmierci wielu uznało za kres epoki wielkich mistrzów w kinie. Faktem jest, iż dzieło Bergmana czeka dopiero na swoje podsumowanie, a grono jego wielbicieli stale rośnie.

Przegląd „Świat według Bergmana” będzie znakomitą okazją dla kinomanów do zapoznania się z najważniejszymi jego filmami oraz zaproszeniem do dyskusji nad aktualnością jego filmów. Bergman praktycznie od początku swej twórczości szedł własną, niezależną drogą. Gorszył i szokował, przedstawiając najintymniejsze ludzkie sprawy, zawsze szukając możliwie najpełniejszej prawdy o  człowieku, nawet, jeżeli miałaby być ona nieprzyjemna.
Zmagał się też z Bogiem i chociaż do końca deklarował, ze jest niewierzący pozostawił filmy, które, jak „Siódma pieczęć” uważane są za jedne z najlepszych, jakie dotykają problemów religijnych.

Był niezrównanym obserwatorem i analitykiem relacji damsko-męskich, opisując, jak w „Scenach z życia małżeńskiego” piekło, jakie potrafią zgotować sobie ludzie.

Przegląd odbywać się będzie w dniach od 4 do 13 listopada, w kinie Świt w Warszawie,
Więcej informacji oraz program na stronie
http://www.przeswit.warszawa.pl  

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 4 listopada 2011 | Kategoria: Events, Film, Imprezy, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , ,