Ellen Elg, bohaterka cyklu powieści Karin Alfredsson, pojawi się w Polsce dosłownie i w przenośni. Jej historie poznany głównie dzięki książce „Godzina 21:37”, a spora część akcji dzieje się w Polsce.

O książce…
Ellen Elg – młoda lekarka przebywa na urlopie po urodzeniu drugiego dziecka. Kiedy jednak otrzymuje propozycję popłynięcia na dwa tygodnie do Polski statkiem „Aurora”, nie może odmówić. Na pokładzie jednostki znajdują się członkinie holenderskiej organizacji kobiecej, przeprowadzającej aborcje na wodach międzynarodowych. To, co dla jednych jest jedynym rozwiązaniem sytuacji bez wyjścia, inni widzą jako prowokację, której nie można tolerować.
Tymczasem młoda Polka, której ciąża może zrujnować życie, coraz bardziej zdesperowana sięga po leki na wrzody i skoki z wysokości, by zakończyć niechcianą ciążę w kraju, w którym aborcja jest zakazana. Dla brata dziewczyny przyszłością Polski jest wiara katolicka i rodzina. Cel życia odnajduje w zwalczaniu nowoczesnych wartości i jest gotów posunąć się do coraz bardziej drastycznych metod…

„Godzina 21:37” jest trzecią książką Karin Alfredsson, popularnej i cenionej w Szwecji dziennikarki i pisarki – w serii o lekarce Ellen Elg. Pierwsza z powieści zdobyła nagrodę Szwedzkiej Akademii Kryminału dla najlepszego debiutu, druga podbiła serca krytyków i czytelników.

Autor: Karin Alfredsson
Tytuł oryginału: KLOCKAN 21:37
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca , Październik 2011
ISBN: 978-83-7554-346-9
Liczba stron: 320
Wymiary: 135 x205 mm
Na podstawie:
www.deckere.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 17 października 2011 | Kategoria: Literatura, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , , , ,