Duński twórca podąża za faktami z życia królowej Karoliny Matyldy, wydobywając na pierwszy plan tragizm jej losu i cierpienie przeżywane w milczeniu. Od dnia niefortunnego wydania za mąż za króla Danii Christiana VII, kobieta zapomina czym jest szczęście. Chrystian jest groteskowym szaleńcem, zakochanym w sobie i dworskich zabawach, poza tym charakteryzuje go głupota i prostactwo. Kiedy jego kolejne wybryki rujnują kraj, na dwór zostaje wezwany lekarz i …. ciąg dalszy będzie można zobaczyć od piątku na naszym ekranie!

W duńskich szkołach o tym epizodzie w duńskiej historii uczy się podobno wszystkie dzieci. Oparta na faktach historia królewskiego trójkąta miłosnego. Opowieść o słynnym romansie duńskiej królowej Karoliny Matyldy Hanowerskiej, żony króla Chrystiana VII z niemieckim lekarzem Johannem Friedrichem Struensee, bardzo postępowym i sprytnym współpracownikiem króla,  który doprowadził do rewolucji pałacowej, rozwodu królewskiej pary i wygnania królowej z Danii. Dramat kostiumowy, w którym fascynująca gra nieprzewidywalnych uczuć i namiętności rozgrywa się na tle walki o idee Oświecenia.

W filmie wystąpiło wielu znakomitych aktorów m.in. Alicia Vikander , Mikkel Boe Følsgaard , Trine Dyrholm, Thomas Mikael Waern Gabrielsson, Bent Mejding i rewelacyjny jak zawsze Mads Mikkelsen.

gatunek: Historyczny, Melodramat

premiera: 21 września 2012 (Polska)

produkcja: Czechy, Dania, Niemcy, Szwecja

reżyseria: Nikolaj Arcel

scenariusz: Nikolaj Arcel, Rasmus Heisterberg

Trailer: http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1+%28polski%29-28709

POLECAMY !!!

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 21 września 2012 | Kategoria: Bez kategorii, Film, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , , , ,