Dla miłośników designu i architektury wizyta w Kopenhadze w pierwszym tygodniu września (01-06.09.2011) to wyjątkowe przeżycie.

Sześć dni konferencji, seminariów, wykładów, wystaw i imprez poświęconych designowi sprawia, że Kopenhaski Tydzień Designu jest wydarzeniem, w którym uczestnictwo jest obowiązkowe dla wszystkich jego wielbicieli zarówno tych, którzy zajmują się nim zawodowo, jak również wszystkich pozostałych, którym bliskie jest piękno i funkcjonalność otaczających ich miejsc i przedmiotów.

Tegoroczny temat „Myśl o człowieku“ [„Think Human”] ma swoje korzenie w znanej na całym świecie tradycji duńskiego wzornictwa. Podczas Tygodnia Designu temat ten będzie analizowany w ramach imprez poświęconych wykorzystaniu go w architekturze, zrównoważonym rozwoju, procesie projektowania, wykorzystaniu materiałów i metodach produkcyjnych.
Wiele uwagi poświęcone zostanie również…. doznaniom sensorycznym konsumenta.

Program bogaty i niebanalny. Wszystko to sprawia, że Kopenhaski Tydzień Designu jest czymś więcej niż tylko oglądaniem nowych projektów.
www.copenhagendesignweek.com

Nagroda w wysokości 100 000 euro
Częścią Kopenhaskiego Tygodnia Designu są nagrody INDEX, najwyższe na świecie nagrody finansowe w dziedzinie designu.

INDEX: Przedmiotem zainteresowania jest „design ulepszający życie“, dlatego nagradzane są projekty, których celem jest rozwiązywanie problemów i stawianie czoła wyzwaniom, jakie stawia ludzkie życie. Nagrodę podzielono na pięć kategorii: Ciało, Dom, Praca, Zabawa i Społeczność. Zwycięzca każdej kategorii otrzyma 100 000 euro. Te pięć kategorii reprezentuje całość ludzkiego życia, a w każdej z nich konkurować będą ze sobą projekty z bardzo różnych dziedzin designu.
www.indexaward.dk

 
Na podstawie:
WWW.visitdenmark.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email