Witam! Najpierw zacytuję Panią „Ludzie często pytają mnie: Dlaczego Skandynawia ? Wiele z tych osób ma raczej nieskomplikowane wyobrażenie o Skandynawii a Finlandia, Dania czy Norwegia to dla nich właściwie to samo – daleka, zimna kraina, przez większą część roku pokryta śniegiem i lodem. Niektórzy kojarzą jeszcze, że gdzieś tam na północy zdarza się coś takiego jak noc polarna, czyli znów zimno. Trudno im zrozumieć, że to może fascynować. Przyznam, że mam kłopot z udzieleniem odpowiedzi na to – ogólnie rzecz biorąc – nieskomplikowane pytanie. Moje zauroczenie tą częścią Europy nosi wszelkie znamiona ciężkiego i nieodwracalnego uzależnienia ze wszelkimi konsekwencjami wynikającymi z takiego stanu. Ci, którym obce są podobne przeżycia, mogą mieć trudności ze zrozumieniem emocji jakie towarzyszą ludziom owładniętym jakąś pasją”. Pisze Pani o MNIE!!!!! Czyżbym znalazła bratnia duszę? Gdy pierwszy raz moja stopa dotknęła szwedzkiej ziemi w Ystad poczułam nieopisane wzruszenie, chciało mi się płakać. Ma Pani rację „ludzie” patrzą ze zdziwieniem Skandynawia???? tak zimno, nie lepiej Grecja, Tunezja?Ja nie znoszę upałów.Przyjaciółka zadzwoniła do mnie przedwczoraj i takimi słowami mnie powitała „Twoja ulubiona skandynawska pogoda za oknem”…a więc tak mnie postrzegają…wyśmienicie…a może czas się wynieść? Czekam na Pani odpowiedź z niecierpliwością.
P.S na imię dano mi Julita.
mieszkam w Toruniu, jestem żoną i mamą…zakochaną w Skandynawii, w Norwegii „zwłaszcza”. Pozdrawiam ;)
(2011-10-19)

 

super stronka !!!
bardzo się cieszę, że ją znalazłem w sieci :) wkrótce zamierzam zamieszkać z moim chłopakiem w Sztokholmie i na pewno przyda nam się Twoja strona nie raz :)
pozdrawiam serdecznie
Roman (2011-08-14)

 

Witam! Bardzo podoba nam się Twoja strona, zapraszamy na naszą, poświęconą skandynawskim kryminałom – www.deckare.pl. Jedno z nas (Rafał) zajmuje się tą tematyką od strony popularyzatorskiej, drugie (Monika) od naukowej. Aktualnie rezydujemy w Sztokholmie, ale tak na co dzień, to jesteśmy z Trójmiasta.
Pozdrawiamy
Rafał i Monika (2011-01-29)
P.S. Najbardziej zazdrościmy Islandii. My jeszcze nie byliśmy, a bardzo chcemy się wybrać

 

Pani Aniu, dziękuję za wspaniałą stronę. Trafiłam na nią przez zupełny przypadek:-)). Ja również jestem chora z miłości do Skandynawii, choć zdecydowanie niewiele o niej wiem. Pani strona będzie dla mnie drogowskazem:-)). Pozdrawiam!
Monika Bylica (2011-01-10)

 

Na wstępie chciałam powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem Pani pracy włożonej w stworzenie tak niesamowitej strony jak i determinacji w dążeniu do realizacji swoich marzeń.
Mam 22 lata sama również interesuję się krajami nordyckimi uwielbiam ich kulturę jest tajemniczo inspirująca.
Jednak najbardziej cieszy mnie fakt, że tak dużo jest zamieszczonych informacji o Finlandii. Nigdy tam nie byłam a chciałabym tam pojechać.
Dlatego też zwracam się do Pani z uprzejmą prośbą o udostępnienie mi jakiegoś kontaktu emaliowego z osobą z tego też kraju.
Emilia (2010-11-12)

 

czasami tu zaglądam,żeby sprawdzić ...
Agnieszka (2010-09-01)

 

Takie fajne, ze aż sama muszę tam pojechać i zobaczyć!!!
Julita (2010-08-01)

 

Koleżanko, jetem pod wrażeniem ogromu pracy włożonej w to przedsięwzięcie. Będę je śledziła w przyszłości. Szczególnie jestem wdzięczna za aktualności. Gratuluję i pozdrawiam Beata
Beata (2008-06-09)

 

Zawsze podziwiałem ludzi z pasją, bo to ona nadaje sens naszemu zyciu. Tu znalazłem i pasję i wielką fascynację Skandynawią. I piękno. I zachwyt nad pięknem. Gratuluję.
Arek (2007-12-06)
Zwariowałaś,,ale…….cudownie. Jestem pod wrażeniem,że jednak dopięłaś swego
Agnieszka (2007-12-02)

Bardzo ciekawa strona. Wiele atrakcyjnych relacji, zdjęć i sporo historii krajów skandynawskich. Podziwiam i szczerze gratuluję Autorce.
Radek (2007-11-12)

Dodaj wpis!

Twoje imię (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Treść wpisu

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email