28 maja rusza trzecia edycja Enter Music Festival – plenerowego festiwalu muzyki jazzowej, którego dyrektorem artystycznym jest Leszek Możdżer. Festiwal odbywać się będzie w dniach 28-29.05.2013, odbędzie się w Poznaniu, nad Jeziorem Strzeszyńskim .

Leszek Możdżer, uznany na całym świecie pianista i kompozytor, zaprasza na swój Festiwal artystów, którzy znajdują się różnych momentach swojej muzycznej drogi, ale nie ustają w twórczych poszukiwaniach i chętnie dzielą się z publicznością ich efektami. Swoją twórczością dzieli się też z publicznością Enter Festiwalu sam dyrektor, który prezentuje w Poznaniu świeżo zaaranżowane muzyczne projekty. W 2013 roku będzie to premiera długooczekiwanego 3. studyjnego albumu trio Możdżer Danielsson Fresco, który muzycy kończą właśnie nagrywać w Alwernia Studio w Krakowie.

Enter będzie też miejscem światowej premiery nowej płyty gwiazdy jazzowej wokalistyki, Caecilie Norby: „Silent Ways”. Płyta, na której usłyszymy też Możdżera i Danielssona zawiera utwory Leonarda Cohena,Paula Simona, Boba Dylana czy Johna Fogerty’ego, naturalnie w nowych aranżacjach.

Zespół wystąpi 29 maja, godz. 19.00

Zohar Fresco i goście
Caecilie Norby feat.
Leszek Możdżer & Lars Danielsson/ PREMIERA
Ba Cissoko

SILENT WAYS (ACT Music)
Premiera na Enter Music Festival 2013

Skład zespołu:
Cæcilie Norby – głos
Leszek Możdżer – fortepian
Lars Danielsson – kontrabas, wiolonczela
Nguyen Lee – gitary (gitara)
Robert Ikiz – perkusja

Caecilie Norby jest niekwestionowaną królową duńskiej wokalistyki, jej kolejne płyty od lat podbijają serca europejskiej publiczności tęskniącej za łagodnymi melodiami i pięknym mariażem klasyki i improwizacji. Na swojej najnowszej płycie pt. „Silent Ways” Cæcilie Norby po raz kolejny zebrała zespół, w którego skład wchodzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych w Europie. To współczesne ikony jazzu, które mają przynajmniej dwie rzeczy wspólne: każdy z nich samodzielnie prowadzi własną karierę solową na scenie międzynarodowej, a wszyscy podzielają podziw dla wielkiej tradycji amerykańskiego śpiewu, którego wariacje są tematem najnowszego album znakomitej duńskiej wokalistki (http://www.caecilienorby.com )

Cæcilie Norby o płycie:
Ten album zawiera wiele melodii moich ulubionych artystów wszechczasów, wybierałam je bardzo dokładnie. Piosenki Leonarda Cohena, Paula Simona, Boba Dylana czy Johna Fogerty’ego – to tylko niektóre utworów, które znalazły się na płycie.
Punktem wyjścia do sesji nagraniowej SILENT WAYS były historie, które mieli wnieś na płytę wszyscy zaproszeni muzycy. I zrobili to. Nguyen Lee pojawił się pięknymi azjatyckimi liniami melodycznymi i oryginalnym bluesowym frazowaniem, Leszek Możdżer przywiódł wirującego wschodnio-europejskiego ducha folku, Robert Ikiz złożył podpis swoim turecko-szwedzkim groovem, podczas gdy Lars Danielsson przypieczętował wszystko swoimi magicznymi melodiami granymi na kontrabasie i wiolonczeli. Finalne brzmienie może mieć trochę staromodny wymiar. Nie mogliśmy jednak powstrzymać się od połączenia naszych wspólnych tradycji: połączyliśmy historie nowego, barwnego, eksplodującego, między-europejskiego brzmienia jazzu. Koncert drugiego dnia Enter Music Festiwal będzie światową premierą albumu.
Gorąco polecamy !!!

Strona festiwalu:
http://enterfestival.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email