Lars Danielsson – materiał Organizatorów

Wspaniała wiadomość dla miłośników skandynawskiego jazzu!
23 września w Szczecinie w ramach cyklu koncertów Zachodniopomorskie Morze Muzyki wystąpi szwedzki kontrabasista Lars Danielsson!
Festiwal prezentuje muzykę świata (world music) i jazz.

Lars Danielsson
23 września 2012, godz. 19:30
Filharmonia Szczecińska
http://www.filharmonia.szczecin.pl/

 

bilety:
65zł i 85zł (przedsprzedaż do 7 września)
80zł i 100zł (od 8 września)

Lars Danielsson to jeden z najwybitniejszych europejskich kontrabasistów jazzowych.
Legendarny Lars Danielsson Quartet (z Davidem Liebmanem, byłym saksofonistą Milesa Davisa, Bobo Stensonem na fortepianie i historią perkusji ECM Jonem Christensenem) przez prawie 20 lat był flagową formacją Larsa, z którą nagrał wiele płyt i wystąpił na najważniejszych festiwalach.
W Polsce miłośnikom jazzu Lars Daniellson jest bardzo dobrze znany, przede wszystkim ze współpracy z Leszkiem Możdżerem. Zanim nagrali w duecie rewelacyjne płyty Pasodoble (2007) i Tarantellę (2008), wspólnie z Zoharem Fresco tworzyli trio Możdżer-Danielsson-Fresco nazwane przez Leszka „Dream Team”. Dwa podwójnie platynowe albumy tegoż zespołu marzeń to The Time (2005) oraz Between Us And The Light (2006).

Najnowszy album Larsa to „Liberetto” i nagrany został w gwiazdorskim składzie: Lars Danielsson – kontrabas, wiolonczela, Arve Henriksen – trąbka, Tigran – fortepian, John Parricelli – gitara, Magnus Ostrom – perkusja. Henriksen to wybitny norweski trębacz, członek słynnej formacji Supersilent, Ostrom był przez lata perkusistą nieodżałowanego Esbjorn Svensson Trio, a Paricelli to uznany gitarzysta – partner takich sław jak Stacey Kent czy Kenny Wheeler. Nową postacią w zespole jest Tigran (pełne nazwisko Tigran Hamasyan), który zastąpił Leszka Możdżera. Tigran to nowy geniusz fortepianu. Pochodzi z Armenii (rocznik 1987) i zdążył już zdobyć niemal wszystkie laury dla artystów wstępujących na międzynarodowy rynek (m.in. główne nagrody Jazz a Juan Revelations, Montreux Jazz Solo Piano Competition i Monaco Jazz Soloist Competition). Album Liberetto miał premierę w styczniu 2012.
http://www.larsdanielsson.com/

GORĄCO POLECAMY !!!

Na podstawie:
http://www.koncerty.com/morzemuzyki/

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 23 września 2012 | Kategoria: Events, Imprezy, Muzyka, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , , , ,