8 listopada br. na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się pokaz zdjęć Agnieszki Kępskiej pt. „Lofoty – niezwykły archipelag północnego Atlantyku”, połączony z opowieścią Autorki o pięknie przyrody oraz kulturze Norwegii.

Będzie to już kolejna prezentacja o Norwegii, a piąta w ramach odczytów Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego, przygotowana przez Agnieszkę Kępską. Tym razem opowie o Lofotach – ich krajobrazie, historii oraz współczesności. Prezentowane zdjęcia zostały wykonane w trakcie kilkunastu wizyt na Lofotach, które najczęściej odwiedza z turystami, zapoznając ich z najciekawszymi i najpiękniejszymi miejscami.

Agnieszka Kępska ukończyła Filozofię, Kulturoznawstwo i Geografię na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowe studia Geoturystyka na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest doktorantką na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie. Już od dziesięciu lat łącząc swoją pasję z pracą zawodową – oprowadza turystów po Skandynawii. Po sezonie turystycznym wybiera się również w miejsca trudniej dostępne i rzadziej odwiedzane na trekkingi lub wyprawy na nartach. W wolnych chwilach pisze artykuły, przygotowuje wystawy i prezentacje o swoich podróżach.

Adres
Aula Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, al. Kraśnickiej 2 c,d.
8. listopada 2012, godz. 17.15
http://www.ptgeogr.umcs.lublin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=17

 

Na podstawie
Ambasada Królestwa Norwegii w Warszawie
http://www.amb-norwegia.pl

 

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 6 listopada 2012 | Kategoria: Inne, Nauka, Wydarzenia w Polsce, Wystawy | Tagi: , , , ,