Grupa Borknagar, przedstawiciele norweskiej sceny metalowej, 9 marca zagrają we wrocławskim klubie Alibi.

Pod szyldem Niflheim Fest 2014 – The Winter Solstice, we wrocławskim klubie Alibi, przystanek mieć będzie trasa, na której załodze Oysteina G. Bruna i Vintersorga towarzyszyć będą szwedzkie M?negarm, Ereb Altor oraz fińskie Shade Empire.

Borknagar powstał w 1995 roku i od razu wyraźnie zaistniał na norweskiej i światowej scenie pagan metal. Lider i założyciel, Oystein G. Brun, już na samym początku istnienia formacji do współpracy zaprosił największe osobowości, m.in. muzyków Enslaved, Arcturus, Emperor czy Gorgoroth. Zmęczony bezkompromisowym graniem w Molested, wraz z nowym zespołem odkrył rejony epickiego i folkowego grania, jednak nadal opartego na słusznych wzorcach, a płyty „The Archaic Course” czy „Empiricism” wydane już kilkanaście lat temu, można po dziś dzień stawiać w panteonie progresywnego grania. Borknagar po dziesięciu latach przerwy w swe szeregi włączył na powrót Vorteksa, znanego z Dimmu Borgir czy Arcturus, który z Vintersorgiem tworzy być może najmocniejszy wokalny duet ze Skandynawii.

Bilety 79 zł (przedsprzedaż)/89 zł (w dniu koncertu)

Sprzedaż: Eventim, Ticketpro, Bilet oraz sieci Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju; kolekcjonerskie: pwevents.pl, Klub Alibi, Rocky Shop, De’Molika, Rock Long Luck (Poznań).

Strona zespołu

http://borknagar.com/

 

Na podstawie:

http://muzyka.wp.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 6 marca 2014 | Kategoria: Imprezy, Muzyka, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , , ,