No proszę jaka niespodzianka…

Od jutra Gazetę Wyborczą będzie można kupić z płytą DVD z serialem „Millenium”– ekranizacją najsłynniejszej prawdopodobnie powieście kryminalnej ostatnich lat, szwedzkiego pisarza Stiega Larssona.

Pierwszą część ekranizacji trylogii „Millenium” – „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” będzie można kupić z „Gazetą” 10 grudnia i 17 grudnia.

Kolejna część „Dziewczyna, która igrała z ogniem” do kiosków trafi 24 i 31 grudnia. Ostatnie dwa odcinki nakręcone na podstawie trzeciej części „Zamek z piasku, który runął” ukażą się 7 i 14 stycznia 2012 roku.

To najpełniejsza wersja dzieła Nielsa Ardena Opleva i Daniela Alfredsona (sześć razy po półtorej godziny) i jak twierdzi wielu – najlepsza.

Gwoli przypomnienia co czeka nas na samym początku….
Dziennikarz śledczy Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) szuka Harriet – bratanicy 82-letniego Henrika Vangera, emerytowanego szefa wielkiego koncernu. A może raczej jej mordercy, gdyż Vanger sądzi, że Harriet we wrześniu 1966 r. zgładził ktoś z rodziny (teraz jest rok 2008). Śledztwo Blomkvista przypomina klasyczną dla literatury kryminalnej formułę – zbrodni w pokoju zamkniętym od wewnątrz (tu zamiast pokoju mamy wyspę chwilowo odciętą od świata, po wypadku cysterny z olejem opałowym). Dziennikarzowi pomaga niesforna Lisbeth Salander (Noomi Rapace) – wyalienowana hakerka umiejąca znaleźć haki na każdego.
Warto nadmienić, że Noomi Rapace rola w „Millennium” otworzyła drogę do Hollywoodu.
5 stycznia 2012 r. będzie ją można zobaczyć w roli Cyganki w drugiej części „Sherlocka Holmesa” Guya Ritchiego.
Natomiast 13 stycznia trafi na polskie ekrany „Dziewczyna z tatuażem” Davida Finchera, amerykańska wersja pierwszego tomu „Millennium”. Blomkvista gra tu ….Daniel Craig, a Salander – Rooney Mara.
Reklamy tego filmu można już zobaczyć na  naszych ulicach.

Więcej na stronie
http://wyborcza.pl/1,75475,10785314,_Millennium__z__Gazeta_.html#ixzz1g4oJ273c
 

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email