ABBA inspiruje nieustannie i wszystkie pokolenia…mamy okazję przekonać się o tym od czasu do czasu.

Dziś polecam Waszej uwadze spektakl w reżyserii Tomasza Manna „Moja ABBA”, którego premiera odbędzie się 1 czerwca 2012 w Teatrze Śląskim w Katowicach.

„Moja ABBA” to napisana białym wierszem historia kobiety w wieku średnim, która w 1976 roku obejrzała w Polsce koncert kultowej grupy estradowej ze Szwecji i uległa tak wielkiej fascynacji jej muzyką, że stale ją wyśpiewuje, a nawet pragnie uciec szybowcem do Skandynawii.

ABBA – uważana jest za jedną z najbardziej kasowych grup popowych XX wieku. Zespół koncertował i nagrywał w latach 1973-1982 i sprzedał ponad 370 mln płyt. Nazwa ABBA jest akronimem utworzonym z pierwszych liter imion członków zespołu: Anni-Frid (Lyngstad), Benny (Andersson), Bjorn (Ulvaeus) i Agnetha (Faltskog), którzy tworzyli dwie pary małżeńskie.

Tomasz Man – reżyser i dramaturg, doktor filologii polskiej (studia magisterskie i doktoranckie Uniwersytecie Wrocławskim), absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu warszawskiej Akademii Teatralnej. W latach 1997-2002 publikował swoje teksty w Teatrze, Dialogu i Notatniku Teatralnym. Był kierownikiem literackim w Teatrze im. Siemaszkowej w Rzeszowie oraz konsultantem programowym w Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie. Reżyserował m.in. w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku, Teatrze Współczesnym w Szczecinie, Teatrze Polskim we Wrocławiu, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Powszechnym w Łodzi, Teatrze Studio w Warszawie, Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie, Teatrze Powszechnym w Warszawie, czy Lubuskim Teatrze im. Kruczkowskiego. W Laboratorium Dramatu jego sztukę 111 wyreżyserował Redbad Klynstra. W Teatrze Śląskim reżyserował 2 własne sztuki: w 2008 roku EU oraz w roku 2009 Świat jest skandalem.

Reżyseria: Katarzyna Deszcz
Scenografia: Andrzej Sadowski
Przygotowanie wokalne: Adam Snopek
Choreografia: Anna Majer
Asystent reżysera: Krystyna Wiśniewska
Występują: Krystyna Wiśniewska, Wiesław Sławik, Katarzyna Kowalczuk (gościnnie), Michał Rolnicki.

1 czerwca, godz. 19.30 (premiera)
2 i 3 oraz 8 i 9 czerwca, godz. 19.30
Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego
Rynek 10
Katowice
www.teatrslaski.art.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 30 maja 2012 | Kategoria: Muzyka, Teatr, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , ,