O Monsie Kallentoftie mówi się, że jest nowym królem skandynawskich powieści kryminalnej, i że S. Larssen mógłby być jego uczniem. Cóż, ocenę pozostawiam Wam – miłośnicy mrocznych, skandynawskich zakamarków. Mnie cieszy, że mogę czytać książki obu panów…

Kryminały M. Kallentofta możemy poznać dzięki wydawnictwu REBIS, które  obecnie przygotowuje trzeci tom bestsellerowej serii o komisarz Malin Fors.

Dotychczas ukazały się dwie książki: „Ofiara w środku zimy” oraz „Śmierć letnią porą” .

Klika słów o książkach

Ofiara w środku zimy (Tytuł oryginału: Midvinterblod)

 to pierwsza część wspomnianej serii.
Jest zima, luty. Najzimniejszy do lat. Pewnej szczególnie mroźnej nocy wśród jałowych równin Östergötland zostaje znalezione ciało mężczyzny brutalnie okaleczone. Śledztwo prowadzi komisarz Malin Fors z policji w Linköping, samotna matka po przejściach, która za dużo pije i uprawia za dużo ostrego seksu ze swoim kochankiem, dziennikarzem z miejscowej gazety. Pani komisarz ma znaleźć odpowiedź na pytanie, kto zabił i dlaczego zrobił to w tak okrutny sposób…. Rusza tropem mordercy, a polowanie to prowadzi ją do najmroczniejszych zakątków ludzkiego serca…
Ofiara w środku zimy została entuzjastycznie przyjęta przez krytykę i czytelników. Znalazła się na szczytach list bestsellerów i została sprzedana w setkach tysięcy egzemplarzy. Prawa do jej wydania zakupiły oficyny wydawnicze z kilkunastu krajów.
PRZEKŁAD: Bratumiła Pawłowska-Pettersson
OPRAWA: całopapierowa z obwolutą
ISBN:978-83-7510-451-6WYDANIE:4 (2010)
LICZBA STRON:448
FORMAT:135 x 215

Śmierć letnią porą (Tytuł oryginału: Sommardöden)

druga powieść kryminalnej serii przenosi nas w klimat lata, nadzwyczaj gorącego. 
Miasto Linkopingu faluje od upałów, szaleją pożary lasów. Pewnego dnia ktoś spotyka w miejskim parku nagą nastolatkę, która nie pamięta, co jej się przytrafiło ani kto ją skrzywdził. Niebawem na plaży nad jeziorem zostaje znaleziona kolejna ofiara, tym razem martwa. Komisarz Malin Fors musi zmobilizować wszystkie siły, by powstrzymać mordercę i położyć kres serii zabójstw, jakiej miasto jeszcze nie widziało.
PRZEKŁAD: Bratumiła Pawłowska-Pettersson
OPRAWA: całopapierowa z obwolutą
ISBN:978-83-7510-452-3WYDANIE:1 (2010)
LICZBA STRON:432
FORMAT:135 x 215  

Jesienna sonata (Tytuł oryginału: HÖSTOFFER)

Trzeci tom bestselerowej serii o komisarz Malin Fors, aktualnie w przygotowaniu.
Tym razem jesień. Linköping tonie w strugach deszczu, podobnie jak zwłoki pływające w fosie. Trop prowadzi do poprzednich właścicieli, członków arystokratycznej rodziny Fagelsjö. Czy sprzedaż zamku mogła być przyczyną morderstwa? Kim właściwie był nowy właściciel posiadłości Jerry Petersson i jakie tajemnice kryje jego przeszłość?  Podążając tropem mordercy, Malin Fors musi stawić czoło własnym demonom, które powoli przejmują władzę nad jej życiem….

O autorze…
Mons Kallentoft, okrzyknięty nowym królem skandynawskiej powieści kryminalnej, urodził się w roku 1968. Dorastał w małym miasteczku Linköping. Do kariery pisarza dochodził przez pracę w reklamie i dziennikarstwo. Debiutował w roku 2000 powieścią Pesetas, za którą otrzymał nagrodę Katapultpriset, przyznawaną przez Związek Pisarzy Szwedzkich. Potem napisał jeszcze kilka dobrze przyjętych przez krytykę książek obyczajowych, m.in. powieść Food Noir. Ofiara w środku zimy powstała w roku 2007 i natychmiast zdobyła uznanie krytyków oraz czytelników trafiając na pierwsze miejsca list bestsellerów.
http://www.monskallentoft.se/pages.aspx?r_id=42883

Na podstawie
WWW.rebis.com.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email