Do sieci trafił niedawno zwiastun serialu „Hannibal”, w którym rolę główną zagrał duński aktor – Mads Mikkelsen. A ponieważ Hannibal Lecter kojarzony jest z Anthonym Hopkinsem tak mocno, przed Madsem Mikkelsenem stało naprawdę trudne zadanie aktorskie.

Stacja NBC wypuściła właśnie drugi, tym razem nieco dłuższy trailer, który zapowiada serial pełen mroku i naturalistycznych scen bestialskich morderstw. W pierwszej części zwiastuna widać profilera FBI Willema Grahama o wyjątkowych zdolnościach, dzięki którym potrafi wczuć się w rolę psychopatycznych morderców (w tej roli Hugh Dancy). Dopiero w drugiej pojawia się diabolicznie uśmiechnięty Hannibal Lecter, który będąc prawdopodobnie kimś w rodzaju jego mentora wciąga agenta w wyrafinowaną i brutalną grę. Premiera serialu w USA odbędzie się 4 kwietnia, polska niespełna tydzień później – 10 kwietnia w AXN

Wielu miłośnikom kina, szczególnie przygód Jamesa Bonda M. Mikkelsen kojarzy się z rolą przeciwnika Jamesa Bonda w „Casino Royale”. Niedawno został wyróżniony nagrodą dla najlepszego aktora podczas festiwalu filmowego w Cannes. Nagrodę odebrał za kreację, którą stworzył w filmie „Polowanie” (oryginalny tytuł: „Jagten”).

Twórca serialu Bryan Fuller (nominowany do Złotych Globów za seriale „Gdzie pachną stokrotki” oraz „Herosi”) planuje siedem serii produkcji opowiadającej o współpracy między genialnym i niebezpiecznym Lecterem a profilerem FBI Willem Grahamem. Akcja Hannibala będzie poprzedzać wydarzenia, które sprawiły, że Graham odkrył prawdę o Lecterze i zamknął go za kratami.

Film na podstawie książki?
Część fabuły ma się opierać na zdarzeniach opisanych w książce „Czerwony smok” Thomasa Harrisa, opisującej wczesne lata Lectera. Na jej podstawie powstały już dwie kinowe produkcje – „Czerwony smok” z pamiętną rolą Anthony’ego Hopkinsa i nakręcony 20 lat wcześniej „Łowca” z Brianem Coxem.

Na podstawie
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,13560733,Mroczniejszy_i_brutalniejszy_niz_wersja_kinowa__Zobacz.html

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 16 marca 2013 | Kategoria: Film, Wydarzenia | Tagi: , , ,