Polecam bardzo kolejną i ostatnią już pozycję „Na pastwiska zielone” zamykającą trylogię norweskiej autorki Anne B. Ragde. W powieści śledzimy dalsze losy ludzi i gospodarstwa, których poznaliśmy w powieściach „Ziemia kłamstw” i „Raki pustelniki”.

Kilka słów o książce…
Torunn walczy o utrzymanie rodzinnego gospodarstwa, mając do pomocy młodego zmiennika – Kaja Rogera. Margido jest zajęty modernizacją i rozwojem działalności swojego biura pogrzebowego w Trondheim. Tymczasem w Kopenhadze panuje ożywione podniecenie, ponieważ Erlend i Krumme spodziewają się dzieci z Jytte i Lizzi. Zamierzają przebudować silosy w Neshov i korzystać z gospodarstwa jako miejsca wakacyjnego wypoczynku. Obie pary jadą tam z planami na przyszłość i własnym architektem. Tego lata wiele zmieni się w Byneset, gdy wszyscy – tak od siebie różni –członkowie rodziny ponownie zbiorą się razem…

Dodatkowe informacje
Tytuł: Na pastwiska zielone
Autor: Anne B. Ragde
Seria: Kontynenty
Przekład: Ewa M. Bilińska, Witold Biliński
Okładka: twarda
Stron: 256
ISBN: 978-83-62122-21-9
Data premiery: styczeń 2012

Anne B. Ragde to jedna z najbardziej znanych współczesnych pisarek norweskich. Jej twórczość cieszy się uznaniem zarówno wśród czytelników, jak i krytyków. Trylogia o rodzinie Neshov była jedną z najlepiej sprzedających się w Norwegii, przetłumaczona została na ponad 20 języków. Na jej podstawie nakręcono również niezwykle popularny serial telewizyjny.

Na podstawie:
Wydawnictwo Smak Słowa
http://www.smakslowa.pl/

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 29 stycznia 2012 | Kategoria: Literatura, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , , ,