Mistrzowskie Warsztaty Jazzowe ŁódźAmbasada Norwegii w Warszawie objęła patronat nad międzynarodowym projektem edukacyjnym „Mistrzowskie Warsztaty Jazzowe”, w którym wezmą udział norwescy jazzmani: Ole Morten Vaagan (kontrabas) i Gard Nilssen (perkusja).

MISTRZOWSKIE WARSZTATY JAZZOWE odbywać się będą w Łodzi w dniach 21 – 24 licpa.
Intl Jazz Platform to międzynarodowy projekt edukacyjny, towarzyszący VII Letniej Akademii Jazzu (lipiec – wrzesień 2014). Już po raz siódmy Fundacja Wytwórnia organizuje festiwal przygotowany z myślą o miłośnikach jazzu oraz o kreatywnych artystach, zainteresowanych rozwojem umiejętności improwizatorskich oraz poszukujących inspirujących warunków do tworzenia i wyrażania własnych muzycznych pomysłów.

21 lipca w przestrzeniach Wytwórni pojawi się grupa niezwykłych ludzi, którzy przez cztery dni będą wspólnie grać, tworzyć i rozmawiać o muzyce.

Intl Jazz Platform to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, które zrzesza najlepszych kreatywnych instrumentalistów jazzowych W jednym czasie, w jednym miejscu spotkają się muzycy reprezentujący najlepszy polski i europejski jazz.
Program warsztatów to cztery dni intensywnej pracy w komfortowych przestrzeniach łódzkiej Wytwórni, codzienne zajęcia instrumentalne i zespołowe z międzynarodową kadrą; to również nieformalne wieczorne spotkania i jam sessions w klubie Wytwórnia. Uczenie się poprzez doświadczenie, praktykę i przebywanie w inspirującym środowisku, a także stwarzanie studentom możliwości wyrażania własnych emocji oraz pomysłów – to główny cel warsztatów.

Zajęcia prowadzone będą przez znanych muzyków młodej generacji z Europy, którzy na co dzień biorą udział w wielu międzynarodowych projektach i trasach koncertowych.

W tym roku zajęcia poprowadzą:
Maciej Obara (saksofon), Dominik Wania (fortepian),Tom Arthurs (instrumenty dęte blaszane), Ole Morten Vaagan (kontrabas), Gard Nilssen (perkusja).
Są to muzycy, od których będzie się można uczyć sztuki improwizacji podczas warsztatów International Jazz Platform w klubie Wytwórnia.

OLE MORTEN VAAGAN
Norweski kontrabasista i kompozytor. Stworzył jeden z najbardziej interesujących zespołów młodej generacji MOTIF. Morten Vaagan współpracował z zespołami reprezentującymi różne style od muzyki bałkańskiej po muzykę studyjną, ale najlepiej identyfikuje się ze współczesną muzyką improwizowaną.

GARD NILSSEN
Norweski perkusista i kompozytor. Założyciel dwóch niezwykle ekscytujących i progresywnych projektów na współczesnej scenie free-jazzowej: improwizowanego tria Puma i free-jazzowo-rockowej grupy Bushman’s Revenge.
W 2010 r. Puma został uznany przez magazyn Downbeat oraz festiwal Molde Jazz w Norwegii za jeden z najbardziej nowoczesnych zespołów muzyki improwizowanej. Warto wspomnieć że Gard Nilssen jest twórcą własnego małego wydawnictwa płytowego GIGAFON.

Więcej informacji na stronie
http://letniaakademiajazzu.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email