Suwałki Blues Festival to jeden z najciekawszych, plenerowych festiwali w Polsce. W tym roku wystąpi na nim ponad 30 formacji, a wśród gości będą muzycy z Norwegii: Jostein Forsberg & Morten Omlit, którzy 16 lipca zagrają dwukrotnie w ramach imprez towarzyszących i koncertów klubowych.

Ambasada Królestwa Norwegii patronuje temu wydarzeniu.

Jostein Forsberg & Morten Omlit to dwaj bardzo znani w Norwegii muzycy bluesowi.

Jostein Forsberg jest dyrektorem artystycznym i od ponad 20 lat jednym z organizacyjnych filarów największego w Skandynawii i jednego z największych w Europie – Notodden Blues Festival. Jest również liderem, wokalistą i harmonijkarzem znanej formacji Spoonful Of Blues.

W tej samej formacji gra także Morten Omlit ( gitara ). Bierze również udział  w innych muzycznych przedsięwzięciach. Występuje w duecie z wokalistką i gitarzystką Ritą Engedalen oraz, w ramach większego już projektu, z Ritą Engedalen & Backbone.
Zobacz także: www.myspace.com/spoonfulofblues

Główne koncerty Suwałki Blues Festival (14 – 16 lipca 2011) będą odbywać się na dwóch dużych scenach w centrum miasta. Koncertom gwiazd towarzyszyć będą występy na mniejszych scenach w różnych punktach miasta, koncerty w klubach oraz śniadania bluesowe.

Szczegółowe informacje oraz program znajdziecie na stronie festiwalu  www.suwalkiblues.com
Suwałki Blues Festival, Bar Polski, ul. T. Kościuszki 59
 

Na podstawie:
Ambasada Królestwa Norwegii
http://www.amb-norwegia.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email