Jego Królewska Mość Harald V Król Norwegii i Jej Królewska Mość Królowa Norwegii Sonja złożą w dniach 9-11 maja 2012 roku państwową wizytę w Polsce na zaproszenie Prezydenta RP. Ich Królewskim Mościom będą towarzyszyć: Minister Spraw Zagranicznych, Minister Obrony i Minister ds. Rybołówstwa i Wybrzeża.

Wizyta będzie przebiegała w Warszawie i Krakowie.

Program wizyty obejmuje

Środa 9 maja

Warszawa: wizyta w Polsce rozpocznie się od ceremonii oficjalnego powitania w Pałacu Prezydenckim, po czym nastąpi złożenie wieńca na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz spotkania z Premierem RP i z przewodniczącymi obu izb parlamentarnych: Marszałkami Sejmu i Senatu. Dzień zakończy się oficjalnym bankietem.

Czwartek 10 maja

Warszawa: konferencja „Poland – Norway Partnership Conference”. Dzień zakończy się koncertem i oficjalnym przyjęciem.

Piątek 11 maja

Kraków: Premiera nowego polsko-norweskiego programu badawczego oraz programu stypendialnego. Oba programy są finansowane z grantów norweskich (w ramach środków z Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Następnie Król i Królowa zwiedzą słynne krakowskie muzea i inne instytucje kulturalne.

Informacje o norweskiej monarchii i Rodzinie Królewskiej 

Bank zdjęć Rodziny Królewskiej (wyłącznie do użytku redakcyjnego)

Dane o Norwegii

Wywiady polskiego radia z Ich Mościami Królem i Królową Norwegii:

http://www.polskieradio.pl/9/201/Artykul/590468,To-co-najtrudniejsze-w-byciu-krolem

http://www.polskieradio.pl/9/308/Artykul/591294,Krol-Norwegii-jest-szansa-by-zachowac-kraj-takim-jakim-byl-przed-zamachem

 

Na podstawie:
Ambasada Królestwa Norwegii w Warszawie
http://www.amb-norwegia.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email