Zapraszamy na koncert znakomitych zespołów smyczkowych : norweskiego kwartetu VERTAVO, który wystąpi w sobotę 30 czerwca br. (godz. 20.00) we Wrocławiu podczas Festiwalu ‚Wieczory w Arsenale” oraz fińskiego The TEMPERE QUARTET, który zagra 13 lipca br. ( godz. 20.00)

Tegoroczna edycja Festiwalu ‚Wieczory w Arsenale’ po raz kolejny układa się w cykl pod hasłem ‚WIECZORY NARODÓW’. Wieczór Norweski będzie okazją do wysłuchania utworów Edvarda Griega, Arne Nordheima i Alfa Huruma, przedstawiciela norweskiego impresjonizmu. W ramach Wieczoru Fińskiego posłuchać będzie można utworów Jeana Sibeliusa.

Program Wieczoru Norweskiego

Edvard Grieg
I Kwartet smyczkowy F-dur Niedokończony

Arne Nordheim
I Kwartet smyczkowy

Alf Hurum
Kwartet smyczkowy a-moll op. 6

Koncertowi patronuje Ambasada Królestwa Norwegii

Skład zespołu

Øyvor Volle, skrzypce
Annabelle Meare, skrzypce
Berit Cardas, altówka
Bjørg Lewis, wiolonczela

Vertavo weszło właśnie w swój 27. sezon: dwadzieścia siedem lat koncertów, nagrań, festiwali, partnerskich projektów i nagród. Artystki są Dyrektorkami Artystycznymi Letniego Festiwalu w Elverum, a za swe nagrania otrzymały wyróżnienia Diapason d’Or i Scandinavian Grammys. Są też laureatkami największego norweskiego wyróżnienia muzycznego, Nagrody im. Edvarda Griega.
www.vertavo.com

Program Wieczoru Fińskiego

Koncert pod Pod patronatem JE Ambasadora Finlandii w Polsce, Pana Vesa Himanena

IV Kwartet smyczkowy F-dur op. 62
Pehr Henrik Nordgren

XI Kwartet smyczkowy op. 144
Jean Sibelius
Kwartet smyczkowy d-moll op. 56
Voces intima

TEMPERA QUARTET założony w roku 1997, szybko osiągnął znaczącą pozycję wybitnego zespołu w Finlandii. Zespół zdobył także uznanie poza krajem i w sezonie 2000/2001 został wybrany do programu „Rising Stars” („Wschodząca Gwiazda”) prowadzonego przez European Concert Hall Organization. Zaaowocowało to udanymi debiutanckimi recitalami Kwartetu w takich salach, jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, Wigmore Hall w Londynie, Musikverein w Wiedniu, Concertgebouw w Amsterdamie, Palais des Beaux-Arts w Brukseli, Cité de la Musique w Paryżu, Filharmonii Kolońskiej, ateńskiej Concert Hall oraz Symphony Hall w Birmingham.

Tempera Quartet występował na najważniejszych festiwalach muzyki kameralnej w Finlandii – wśród nich festiwale w Kuhmo, Helsinkach, Turku i Naantali. W roku 2001 Zespół nominowany został przez stowarzyszenie Festiwale Finlandii do nagrody „Młody Artysta Roku”.

Tempera Quartet zdobywał swoje wszechstronne wykształcenie podczas studiów w Sibelius Academy w Helsinkach, Edsberg Music Institute w Szwecji oraz w Royal College of Music w Londynie.

Skład zespołu:

Laura Vikman – skrzypce
Silva Koskela – skrzypce
Tiila Kangas – altówka
Ulla Lampel – wiolonczela

http://www.temperaquartet.net/

Na podstawie:
Festiwal Wieczory w Arsenale
http://www.wieczorywarsenale.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email