Suwałki Blues Festival to najważniejsze i największe plenerowe święto muzyki bluesowej w Polsce i tej części Europy. Wśród gości 7. edycji festiwalu, który odbywać się będzie w dniach 10-12 lipca posłuchać będzie można norweskich zespołów The Bluestown Kings i Caravan Blues Band.

Ambasada Norwegii patronuje wydarzeniu.

Organizatorzy festiwalu od lat współpracują z Notodden Blues Festival – największym w Skandynawii i jednym z największych w Europie festiwali bluesowych. Między Notodden i deltą Mississippi – miejscem w którym narodził się blues – można dostrzec wiele podobieństw: w muzyce z obu miejsc brzmi charakterystyczna surowość, ale nie brakuje w niej także kojących sentymentalnych dźwięków.
Swą obecność na tegorocznym Festiwalu potwierdził burmistrz Notodden – JØRN CHRISTENSEN.

The Bluestown Kings
Jostein Forsberg, Morten Omlid & Trond Ytterbø to trzej najbardziej znani i doświadczeni artyści bluesowi w Norwegii, pochodzący z Notodden, a przez ostatnie 30 lat grali i nagrywali utwory w zespole Notodden Blues Band i Spoonful of Blues. Teraz połączyli siły i grają w The Bluestown Kings.

Caravan Blues Band
Jest to to zespół również pochodzący z Notodden w Norwegii. Jeśli lubicie takie zespoły jak: Fleetwood Mac, Allman Brothers Band, Rolling Stones i Cream, to spodoba się Wam również Caravan Blues Band.

Więcej o festiwalu i zespołach
http://suwalkiblues.com/pl/

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email